Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Piłka łączy pokolenia

12.02.2003 00:00
Drużyna „Alumast” triumfowała w VII edycji Turnieju Pokoleń. Natomiast ekipa TKKF „Karlik” załamana słabym występem bez podejścia do ostatniego meczu opuściła turniej.
W ubiegły piątek w sali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się VII edycja „Turnieju Pokoleń”. W zawodach udział wzięło 8 drużyn: Alumast, TKKF „Olimp”, TKKF „Karlik”, „Fundacja”, „Neptun”, „Czarni MHC”, Straż Pożarna oraz „Dino”. Zdecydowana większość drużyn uczestniczących w turnieju to drużyny biorące udział również w wodzisławskiej Halowej Lidze Piłkarskich Piątek. Tak więc poziom turnieju był bardzo wysoki.

Pomysłodawcą turnieju i głównym jego organizatorem jest Marek Hermanek, obecny wicedyrektor wodzisławskiego „ekonomika”. W ubiegłym roku najlepszą drużyną okazała się ekipa Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Olimp” przed „Fundacją” i „Czarnymi MHC”.

Tym razem na najwyższy stopień podium wspięła się drużyna „Alumast”, która w finale pokonała zwycięzcę drugiej grupy - „MHC Czarni” wynikiem 4:3. W meczu o 3 miejsce zmierzyła się ekipa ubiegłorocznego triumfatora - TKKF „Olimp” z gospodarzami turnieju - drużyną „Fundacji”. Drużyna „Olimpu” wygrała wynikiem 5:2. Takim samym wynikiem zakończyła się rywalizacja o 5 miejsce, gdzie drużyna „Neptun” pokonała Straż Pożarną. Nie odbyło się spotkanie o 7 miejsce, gdyż drużyna Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Karlik”, załamana niepowodzeniem w zawodach, opuściła turniej. Tak więc 7 miejsce walkowerem wywalczyła drużyna „Dino”.

Nagrody na ręce przedstawicieli najlepszych wręczyli organizatorzy Roman Owczarczyk i Marek Hermanek. Organizatorami zawodów byli: Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, Fundacja Szkolna „Ekonomik”, wodzisławskie Starostwo Powiatowe oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Centrum” w Wodzisławiu Śląskim.

Najlepszy zespół otrzymał okazały puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Trzy najlepsze drużyny otrzymały także dyplomy oraz cenny sprzęt sportowy.
Ostateczna klasyfikacja:
1. Alumast, 2. MHC Czarni, 3. TKKF Olimp, 4. Fundacja, 5. Neptun, 6. Straż Pożarna, 7. Dino, 8. TKKF Karlik.

Marcin Macha
  • Numer: 7 (159)
  • Data wydania: 12.02.03