Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Ekonomia na nartach

12.02.2003 00:00
Już we wtorek międzynarodowy slalom gigant w Istebnej.

18 lutego w Istebnej na stoku „Marek” odbędą się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Szkoły, których organizatorem jest Zespół Szkół Ekonomicznych. W zawodach udział wezmą także reprezentacje partnerskich szkół z Czech: Średnia Szkoła Ekonomiczna z Ostravy oraz Średnia Szkoła Hotelarsko - Gastronomiczna z Kromieriża.

Na wtorkowe zawody zaproszeni są m.in. wicekonsul Republiki Czeskiej w Polsce Alena Hlavackova, starosta powiatu wodzisławskiego Jan Materzok, członek zarządu powiatu Andrzej Kania, naczelnik wydziału oświaty wodzisławskiego Starostwa Donata Malińska oraz prezydent Wodzisławia Adam Krzyżak.

Uczniowie wodzisławskiego ekonomika oraz szkoły z Kromieriża do Istebnej wyjeżdżają już w poniedziałek na 3-dniową wycieczkę. W poniedziałek odbędzie się nauka jazdy pod okiem instruktora dla tych, którym jazda na nartach nie idzie jeszcze zbyt dobrze. Ci, którzy potrafią jeździć, będą mieli okazję potrenować przed zawodami. We wtorek dojeżdżają do nas uczniowie z Ostrawy i o godzinie 10 rozpoczynamy zawody w slalomie gigancie w kategorii dziewcząt i chłopców - mówi Marek Hermanek, wicedyrektor ZSE w Wodzisławiu Śląskim.

Każdemu zawodnikowi przysługują dwa zjazdy. Czas zjazdu mierzony będzie elektronicznie.

Marcin Macha

  • Numer: 7 (159)
  • Data wydania: 12.02.03