Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Złoto nadal w Radlinie!

12.02.2003 00:00
Szermierka. Drużyna mężczyzn Górnika Radlin obroniła zdobyty rok temu tytuł Mistrzów Polski Juniorów w szermierce. Kobiety z 6. miejsca awansowały na 5. W radlińskim Domu Sportu przez trzy dni trwały Mistrzostwa Polski Juniorów.

Wzięło w nich udział ponad 40 klubów tj. ponad 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski. W kategorii kobiet najlepiej spisywały się zawodniczki ze stołecznych klubów Legia Warszawa, Warszawianka oraz IKS AWF Warszawa - Magdalena Piekarska, Ewa Janion oraz Katarzyna Lampkowska. W meczu finałowym Magdalena Piekarska łatwo pokonała Ewę Janion wynikiem 15:5. Zdecydowanie bardziej zacięte były mecze półfinałowe kiedy Ewa Janion awansowała do finału po twardym meczu z Małgorzatą Romanowską, którą pokonała jednym punktem  12:11. To samo działo się w drugim półfinale, gdzie Magdalena Piekarska pokonała Katarzynę Lampkowską również jednym punktem w stosunku 15:14.

Spośród gospodyń najwyżej uplasowała się Dominika Mosler, która przegrała w ćwierćfinale z Ewą Janion 9:15.
W rywalizacji mężczyzn najwyżej spośród gospodarzy uplasował się Mateusz Dudkiewicz, który również zajął 5 miejsce. Najlepiej walczył Karol Kostka z AZS-AWF Kraków, który w finale pokonał Macieja Szumskiego z krakowskiego AWF-u wynikiem 15:9. Niezwykle zacięty był półfinał, który dał Kostce awans do finału. W swoim przedostatnim meczu pokonał Bartosza Osetek jednym punktem 13:12.

W rywalizacji drużynowej kobiet najlepiej spisała się ekipa z Pałacu Młodzieży z Katowic, która w niezwykle emocjonującym finale pokonała Warszawiankę wynikiem 45:44. W meczu o 3 miejsce Legia Warszawa pokonała Budowlanych Toruń 45:42.

W najlepszej 16. znalazła się także drużyna kobiet Górnika Radlin. Niestety w ćwierćfinale minimalnie uległa drużynie Budowlani Toruń wynikiem 44:45. Piąte miejsce jest jednak lepszym osiągnięciem niż w roku ubiegłym, kiedy młode radlinianki zajęły 6 miejsce.

Obronili tytuł

Wszyscy czekali jednak na sobotnie drużynowe rozgrywki mężczyzn, w których drużyna Górnika Radlin bronić miała tytułu Mistrza Polski, wywalczonego w roku ubiegłym. W 1/8 finału radlinianie spotkali się z  drużyną KKS Kraków, z którą wygrali wynikiem 45:20. W ćwierćfinale czekała już druga drużyna Muszkietera Gliwice, która wcześniej wysoko rozgromiła AZS AWF Katowice wynikiem 45:34. Ubiegłoroczni triumfatorzy poradzili sobie jednak z drużyną z Gliwic, wygrywając 42:37. W przedostatnim meczu radlinianie natknęli się jednak na pierwszą drużynę Muszkietera Gliwice, która - wiele nie brakowało - przy odrobinie szczęścia - mogła wykluczyć gospodarzy z rywalizacji o najwyższe trofea. Radlinianie poradzili sobie i tym razem wygrywając minimalnie wynikiem 35:34, awansując tym samym do finału gdzie czekała już drużyna Legii Warszawa. Szpadziści ze stolicy nie mogli jednak nawiązać równej walki z rewelacyjnymi tego dnia gospodarzami zawodów. Radlinianie wygrali 12 punktami znaczną przewagą 45:33.

Skład zwycięskiej drużyny przedstawia się następująco: Sebastian Kral, Mateusz Dudkiewicz, Daniel Skatuła i Kamil Milej. Trenerem drużyny jest Bolesław Mika.

Wyniki:
Szpada indywidualna mężczyzn:
1. Karol Kostka - AZS-AWF Kraków. 2. Maciej Szumski - AZS-AWF Wrocław. 3. Piotr Nemec - AZS-AWF Wrocław. 4. Bartosz Osetek - Muszkieter Gliwice. 5. Mateusz Dudkiewicz - Górnik Radlin. 6. Andrzej Sobczak - AZS-AWF Wrocław.
Szpada indywidualna kobiet:
1. Magdalena Piekarska - Legia Warszawa. 2. Ewa Janion - Warszawianka. 3. Katarzyna Lampkowska - IKS-AWF Warszawa. 4. Małgorzata Romanowska - Budowlani Toruń. 5. Dominika Mosler - Górnik Radlin. 6. Katarzyna Dąbrowska - AZS-AWF Wrocław.
Szpada drużynowa mężczyzn:
1. Górnik Radlin. 2. Legia Warszawa. 3. AZS-AWF Wrocław.
Szpada drużynowa kobiet:
1. MKS Pałac Katowice. 2. Warszawianka. 3. Legia Warszawa

Marcin Macha

  • Numer: 7 (159)
  • Data wydania: 12.02.03