Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Lek na nudę

12.02.2003 00:00
Kino, bal przebierańców, mini playback show, bajkoland - z tych feryjnych propozycji Wiejskiego Domu Kultury skorzystało kilkaset dzieci.

Każda propozycja pracowników WDK w Syryni została przyjęta z dużym entuzjazmem. Organizatorem zajęć była Irena Koczwara, dyrektor WDK, a pomagała jej Wirginia Borkowska. Największą popularnością cieszyły się wyjazdy do kina i na lodowisko, każdorazowo z wycieczki tej skorzystało około 120 - 130 osób. 45-osobowe grupy udały się na wycieczki do Wisły i Tarnowskich Gór.

Dla wielu osób niezapomnianym przeżyciem stał się wyjazd do bajkolandu w Raciborzu. Pierwszą atrakcją był basen z piłeczkami, żaden uczestnik wycieczki nie ominął tej atrakcji. Po „kąpieli” rozpoczęła się wędrówka w poszukiwaniu „mocnych wrażeń”. Były ślizgawki, dmuchane pałace, w których można skakać do woli oraz ściany wspinaczkowe, gdzie można było sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie karnawałowego makijażu. Po tych „podbojach” dzieci udały się do restauracji na zasłużony posiłek.

Zrobienie makijażu to nic w porównaniu z trudem, jaki rodzice włożyli w przygotowanie kostiumów na bal przebierańców. Na sali znaleźli się: kot w butach, bałwanek, klown, królewny, damy dworu, wróżki, smurf, zając Hugo i Bob, czyli postacie znane z bajek. Za najlepszy uznano strój bał-wanka, zajął pierwsze miejsce w konkursie na pomysłowe przebranie, na drugim znalazł się Hugo. Dzieci miały także okazję popisać się znajomością wierszyków i piosenek.

Często mówi się, że „śpiewać każdy może”, więc dzieci marzą o tym, by w przyszłości zostać gwiazdami sceny muzycznej. Próbką talentów był konkurs „Mini playback show”. Na scenie zaprezentowało się sześciu solistów i cztery zespoły. Po trudnych obradach jury przyznało pierwsze miejsce Edycie Holonie, która wykonała piosenką Jennifer Lopez, II miejsce zajęła Patrycja Kabut z piosenką Beaty Kozidrak, a III lokatę przyznano zespołowi Super Trouper, w skład którego weszły: Joanna Lach, Justyna Porwoł i Katarzyna Musioł.

Beata Palpuchowska

  • Numer: 7 (159)
  • Data wydania: 12.02.03