Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 6 (158) Data wydania: 05.02.03

Na nocniku

Najpierw chciała malować, ale nauczyciel powiedział jej, żeby zostawiła malarstwo i zajęła się fotografią.

W galerii „Za drzwiami”, która znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, od 29 stycznia można podziwiać wystawę Gabrieli Rotter pt. „Dziecko”. Ciekawostką jest to, że autorka połączyła wystawę zdjęć, których bohaterami są dzieci z Przedszkola nr 7 oraz bratanica autorki, razem z pracami maluchów. Podczas otwarcia wystawy autorka zdradzała tajemnice swego warsztatu. Piękna szukam blisko siebie, pracuję w przedszkolu, więc na co dzień mam okazję obserwować dzieci. Zdjęcia nigdy nie są do końca pozowane, czasem proszę, by wykonały pewne zadanie, ale to, jak to zrobią zależy wyłącznie od nich - mówi G. Rotter. Dzieci mają w sobie taką radość życia, lubię je fotografować. W ciągu roku robię setki zdjęć. Te, które zaprezentowałam tutaj na wystawie to tylko mała cząstka mojego dorobku. Czasem najlepsze zdjęcia wychodzą w najmniej przewidzianym momencie. Na przykład moja siostrzenica siedziała na nocniku i robiła takie minki, że nie mogłam się oprzeć, by nie zrobić jej kilku zdjęć, możemy je teraz podziwiać na wystawie.

Nie jest to pierwsza wystawa tej autorki, wcześniej jej prace były prezentowane w Domu Kultury w Niewiadomiu oraz w galerii w rydułtowskiej bibliotece. Prace zyskały wiele pochwał, ta która najbardziej mnie ujęła mówiła, że z moich zdjęć emanuje poezja i spokój, a powiedział mi to mój nauczyciel z Ogniska Plastycznego, Wilhelm Halfar. Czasem bowiem zarzucano mi, że w moich zdjęciach brakuje  żywiołowości - mówi G. Rotter.

(bmp)