Piątek, 23 sierpnia 2019

imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży

RSS

Uczniowie lepsi

16.10.2002 00:00
IV Dzień Sportu w gołkowickim gimnazjum.

W sobotę 5 października w budynku tamtejszego Gimnazjum odbył się IV Gimnazjalny Dzień Sportu. Jest to impreza dla młodzieży tej placówki organizowana co roku przez dyrekcję szkoły oraz Radę Rodziców. Co roku odbywa się ona w październiku, a polega na rywalizacji międzyklasowej w szeregu konkurencji, m.in. bieg przez przeszkody, tenis stołowy, jazda na rowerze, przeciąganie liny, skok w dal, ćwiczenia na siłowni, koszykówka a także układ taneczny. Kto nie ma zacięcia sportowego mógł spróbować swoich sił w konkursie plastycznym lub turnieju szachowym. Corocznym podsumowaniem imprezy jest mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. Tym razem lepszymi okazali się uczniowie wygrywając 2:1.

Klasy walczą o Puchar Dyrektora Szkoły. Dla najlepszej klasy Rada Rodziców ufundowała nagrodę w postaci dofinansowania do klasowej wycieczki.

W klasyfikacji generalnej najlepszą okazała się klasa I d. Klasa ta wygrała również w kategorii klas pierwszych, za co otrzymała okazały puchar i dyplom. W kategorii klas drugich najlepszą okazała się klasa II c, a wśród najstraszych gimnazjalistów najlepszą okazała się klasa III b.

Marcin Macha

  • Numer: 42 (162)
  • Data wydania: 16.10.02