Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

W drodze do finału

16.10.2002 00:00
Znakomicie zaprezentowali się wodzisławscy tenisiści na rozegranym w Jastrzębiu półfinale prestiżowego „Turnieju Miast”. Wodzisławianie zajęli czołowe pozycje w poszczegolnych kategoriach. W ubiegłą sobotę rozegrali także turniej w Wodzisławiu.

W Rybniku odbyły się już dwa z pięciu turniejów zaliczanych do Grand Prix Rybnika. W zawodach udział wzięli także tenisiści z Wodzisławia m.in. z Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Relaks” Wodzisław. W pierwszej kategorii obejmującej zawodników w wieku od 18 do 40 lat Jacek Balawajder zajął drugie miejsce, a w kategorii ponad 40 lat Krzysztof Badowski uplasował się na pierwszym miejscu.

Zawodnicy z Wodzisławia brali także udział w II Mistrzostwach Chorzowa. W kategorii do 40 lat Bogusław Balawajder zajął drugie miejsce, a piąte - Jacek Balawajder. W kategorii od 40 do 50 lat trzeci był Janusz Makowski. W kategorii od 50 do 60 lat piąty był Wojciech Kaptur. Wśród najstarszych zawodników czyli w kategorii ponad 60 lat trzecie miejsce zajał Antoni Szwab, a piąte Franciszek Mrozik.

W kategorii „open” Bogusław Balawajder zajął piąte miejsce, Jacek Balawajder siódme, a Wojciech Kaptur i Antoni Szwab kolejno 13 i 16 miejsce. W kategorii „open” startowało 30 tenisistów, większość czołowych zawodników Śląska.

Grali w Wodzisławiu

W ubiegłą sobotę rozegrano turniej eliminacyjny do „Turnieju Miast”. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śl. a organizowane były przez TKKF „Relaks” oraz Referat Sportu wodzisławskiego magistratu. Wyniki przedstawiają się następująco:
Kat. 12-30 lat: 1. Marek Smołka, 2. Przemysław Nogły, 3. Sylwester Mietek.
Kat. 31-45 lat: 1. Bogusław Balawajder, 2. Janusz Makowski, 3. Krzysztof Badowski.
Kat. 46-60 lat: 1. Wojciech Kaptur, 2. Stanisław Tutak, 3. Antoni Szwab.
Kat. pow. 61 lat: 1. Stanisław Stebel, 2. Franciszek Mrozik, 3. Edward Żukiewicz.
Kat. „open”: 1. Marek Smołka, 2. Stanisław Stebel, 3. Franciszek Mrozik, 4. Stanisław Tutak, 5. Wojciech Kaptur, 6. Antoni Szwab.

Półfinał „Turnieju Miast”

W rozegranym w Jastrzębiu Zdroju strefowym „Turnieju Miast” w tenisie stołowym drużyna z Wodzisławia zajęła pierwsze miejsce pokonując drużynę z Jastrzębia wynikiem 5:2 i zakwalifikowała się do finałów wojewódzkich, które odbędą się 24 listopada w Gliwicach. Indywidualnie w kategorii wiekowej do 30 lat drugi był Marek Smołka, a trzeci Przemysław Nogły. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Paweł Balawajder (4), Jakub Waszczuk (7) i Sylwester Mietek (8).

W kategorii od 31 do 45 lat zwyciężył Sławomir Marzec przed Krzysztofem Badowskim. W kat. od 46 do 60 lat zwyciężył Wojciech Kaptur, drugi był Antoni Szwab. W kategorii powyżej 61 lat zwyciężył Stanisław Stebel przed Franciszkiem Mrozikiem, Józefem Franaszem i Edwardem Żukiewiczem. Cała czołówka to zawodnicy z Wodzisławia. Cała piętnastka zakwalifikowała się do turnieju wojewódzkiego. Będzie to już 20-ty, jubileuszowy „Turniej Miast”.

Marcin Macha

  • Numer: 42 (162)
  • Data wydania: 16.10.02