Niedziela, 25 sierpnia 2019

imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji

RSS

997

16.10.2002 00:00

Po spożyciu
2 października ok. godz. 17.30, w Wodzisławiu na ul. Witosa, 34-letni mieszkaniec Radlina, jadący polonezem truckiem, na przejściu dla pieszych potrącił 41-latka. Poszkodowany przechodził przez ulicę na czerwonym świetle i jak się okazało nie był trzeźwy.

Spod ziemi
5 października mieszkaniec Rogowa, wykonując prace ziemne na ul. Leśnej, wykopał niewypał pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli miejsce i o odkryciu powiadomili patrol Jednostki Wojskowej w Lublińcu.

Poszedł po bandzie
6 października ok. godz. 16.50, w Gorzycach na ul. Bogumińskiej, mieszkaniec Zabełkowa, jadący swoim bmw, nie zachował ostrożności na łuku drogi i zjechał z drogi na prawe pobocze. Następnie uderzył w ogrodzenie posesji i uszkodził dwa słupki.

W parku
11 października ok. godz. 19.00, w wodzisławskim parku przy dworcu autobusowym, 59-letniego mieszkańca Czyżowic napadł nieznany mężczyzna. Napastnik uderzył go w twarz, doprowadził do stanu bezbronności i zabrał mu portfel, dowód osobisty oraz 40 zł.

Na pasach
12 października o godz. 18.30, w Radlinie na ul. Mariackiej, mieszkający tutaj 19-latek, fiatem 126p, potrącił 12-latkę z Rybnika, która ma złamaną nogę. Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. 

Czyżby fryzjer?
12 października, w Radlinie na ul. Makuszyńskiego, włamano się do kiosku RUCH-u. Mężczyzna, który jak się później okazało, nie ma stałego miejsca zamieszkania, wszedł do środka przecinając kłódkę. Zabrał szampony oraz lakiery do włosów.

Po mięsko
W nocy z 10 na 11 października, w Rydułtowach na targowisku przy ul. Obywatelskiej, nieznani sprawcy włamali się do kiosku z wyrobami wędlinarskimi. Do środka dostali się wyłamując zamek w drzwiach i zabrali mięso drobiowe o wartości tysiąca zł. 

  • Numer: 42 (162)
  • Data wydania: 16.10.02