Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Wreszcie remont

09.10.2002 00:00
Została podpisana ugoda w sprawie remontu ul. Armii Ludowej na Wilchwach. W tym roku Powiatowy Zarząd Dróg otrzyma na ten cel ze Spółki Restrukturyzacji Kopalń 240 tys. zł. Przetarg już został rozstrzygnięty i roboty się rozpoczęły. W przyszłym roku na dokończenie remontu zostanie przekazane powiatowi wodzisławskiemu 160 tys. zł.

Przypomnijmy, że o remont ul. Armii Ludowej dyrektor PZD Jan Zemło dopominał się aż w ministerstwie gospodarki. W zeszłym roku po obfitych opadach deszczu droga zaczęła się obsuwać a asfaltowa nawierzchnia popękała. Uszkodzenia doraźnie naprawiono, ale PZD domagała się od kopalni naprawienia szkód, które jego zdaniem związane były z eksploatacją węgla. Uzyskano nawet obietnice finansowe, ale w związku z przekształceniami w górnictwie nikt nie chciał się z nich wywiązać.

Kopalnia „Marcel” wskazywała na Spółkę Restrukturyzacji Kopalń, która przejęła administrowanie kopalnią „1 Maja”. Władze SRK tłumaczyły się z kolei barkiem pieniędzy. Interwencja w ministerstwie pomogła - w drodze wyjątku środki na naprawę ul. Armii Ludowej się znalazły.

(jak)

  • Numer: 41 (161)
  • Data wydania: 09.10.02