Sobota, 22 lutego 2020

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Urzędnicy do Niemiec

09.10.2002 00:00
Realizacja dwustronnej umowy była głównym tematem trzydniowych spotkań delegacji niemieckiego Recklinghausen z władzami powiatu.

Omówiono m.in. szczegóły planowanej już wcześniej konferencji „Droga do wspólnej Europy”. Ma ona być organizowana co dwa lata, po raz pierwszy w marcu przyszłego roku w Recklinghausen. Jej program przewiduje prezentację potencjału gospodarczego tzn. konkretnych ofert firm polskich i niemieckich. Podczas ostatniej wizyty, która odbyła się od 29 września do 1 października, goście z zagranicy odwiedzili również kilka firm naszego powiatu. Ponadto strona niemiecka wyraziła chęć przyjęcia na praktykę w Recklinghausen urzędników wodzisławskiego starostwa. Starosta Jerzy Rosół nie pozostał dłużny i podobną propozycję przedstawił stronie niemieckiej.

Kolejną inicjatywą ma być powstanie wydawnictwa (album, a także prezentacja multimedialna) promującego oba zaprzyjaźnione powiaty. Zostaną również przygotowane „listy uwierzytelniające” firm powiatu wodzisławskiego, które będą dostępne w powiecie Recklinghausen. Ów dokument ma stanowić, poręczoną przez samorząd, gwarancję dla potencjalnych kontrachentów niemieckich, planujących interesy z firmami powiatu wodzisławskiego.

(raj)

  • Numer: 41 (161)
  • Data wydania: 09.10.02