Niedziela, 24 marca 2019

imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

RSS

Sportowe Dni Mszany

09.10.2002 00:00
Dwie bardzo ciekawe imprezy sportowe odbyły się z okazji II Dmi Gminy Mszana. Dzieci i młodzież rywalizowała podczas Mityngu Pływackiego, a nieco starsi rozegrali bardzo ciekawe spotkanie piłkarskie.

W piątek 27 września na krytej pływalni w Połomi odbył się Mityng Pływacki Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów o Puchar Wójta Gminy Mszana Jerzego Grzegoszczyka. W zawodach udział wzięło ok. 140 osób z całej gminy.

W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy rywalizowali na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych zwyciężyły Klaudia Winkler, Aleksandra Pękała oraz Dorota Nowak. Zawodniczki te uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Połomi. W kategorii chłopców szkół podstawowych najlepszymi okazali się Dawid Pawela (SP Połomia), Michał Nowak (SP Połomia) oraz Tomasz Nowak (SP Mszana).

W kategorii gimnazjalistek najlepszymi okazały się: Dorota Ostrzołek (1 klasa Zespołu Szkół w Gogołowej), Agnieszka Maciejończyk (2 klasa Zespołu Szkół w Gogołowej) i Magdalena Mazurek (3 klasa Zespołu Szkół w Gogołowej). W kategorii chłopców zwyciężyli: Rafał Grabiec (1 klasa Gimnazjum w Mszanie), Marcin Oślizło (2 klasa Zespołu Szkół w Gogołowej) oraz Rafał Frysztacki (3 klasa Zespołu Szkół w Gogołowej).

W rywalizacji międzyszkolnej czyli w sztafecie (6x50 m) najlepszą wśród szkół podstawowych okazała się „podstawówka” z Połomii. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Mszanie.

Wśród gimnazjalistów najlepszą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół z Gogołowej. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Mszanie .

Trzech na jednego

W sobotę przy pięknej pogodzie i głośnym dopingu zgromadzonej publiczności odbyło się spotkanie oldboyów pomiędzy połączonymi siłami Mszany, Połomi i Gogołowej a drużyną z Marklowic. Marklowiczanie okazali się ekipą lepszą i wygrali wynikiem 1:0. Nagrodą bla zwycięzców była beczka zimnego piwa ufundowana przez wójta gminy.

Marcin Macha

  • Numer: 41 (161)
  • Data wydania: 09.10.02