Niedziela, 24 marca 2019

imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

RSS

Nagrodzone ogrody

09.10.2002 00:00
Podczas spotkania w Wiejskim Ośrodku Kultury w Godowie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu na najładniejszy ogród. Dla uczestników i laureatów wystąpił zes-pół folklorystyczny „Ballada” oraz uczniowie miejscowej szkoły podstawowej.

Konkurs na terenie gminy organizowany jest już od kilku lat, jednak w tym roku jego formuła została zmieniona. Wcześniej uczestników typowali sołtysi i przyznawano więcej równorzędnych wyróżnień. Tym razem właściciele ogrodów zgłaszali się sami, a nagrodzono tylko najlepszych.

Chodziło nam o to, żeby był to prawdziwy konkurs - tłumaczy Alfred Kucharczyk, przewodniczący Komisji Rolnictwa, Handlu i Usług Rady Gminy. Gdy uczestnicy sami się zgłaszają zobowiązują się tym samym do odpowiedniego przygotowania swojego ogrodu. Jury dokonało dwukrotnej oceny zgłoszonych ogrodów - kwiatów wiosennych do 15 maja i kwiatów letnich do 15 września. Oceniano nietypowość, różnorodność i piękno roślin ozdobnych, architekturę oraz prowadzenie ogrodu zgodnie z zasadami ekologii. Na nagrody Rada Gminy przyznała 2 tysiące zł.

Do konkursu zgłoszono 14 ogrodów. Zwyciężyła Henryka Sitek ze Skrzyszowa. Jury przyznało dwie drugie nagrody, które otrzymały Agnieszka Reclik z Gołkowic i Teresa Strządała z Godowa. Trzecie miejsce zajęły: Ilona Przybyła z Łazisk, Maria Wrzód z Łazisk oraz Henryka Ośliźlok ze Skrzyszowa. Nagrody wręczali laureatom wójt Ludwik Piechaczek i przewodniczący Rady Gminy Józef Pękała. Były to nowoczesne narzędzia ogrodnicze - ręczna kosiarka spalinowa, nożyce do żywopłotu, opryskiwacze i sekatory. Uroczystość odbyła się w otoczeniu pięknych zdjęć ukazujących piękno przyrody - w domu kultury prezentowana była wystawa fotograficzna Radima Gabrysza z Petrovic po czeskiej stronie granicy. Uczniowie ze szkoły w Godowie przedstawili humorystyczny program w gwarze śląskiej a zespół folklorystyczny „Ballada” - również z Godowa - umilił czas uczestnikom tej uroczystości śpiewając piosenki regionalne.

(jak)

  • Numer: 41 (161)
  • Data wydania: 09.10.02