Poniedziałek, 14 października 2019

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

RSS

Staruszka lepsza od artystów

25.09.2002 00:00
W niedzielę 15 września odbyło się wyczekiwane przez wszystkich spotkanie  Reprezentacji Artystów Scen Polskich z Dream Team Odra Wodzisław Śląski. Wzbudził ono spore zainteresowanie wśród mieszkańców.

Na stadionie zjawiło się ponad 3000 widzów. Mecz ten był zwieńczeniem obchodów 80-lecia istnienia Miejskiego Klubu Sportowego Odra Wodzisław, a odbył się w ramach obchodów Pożegnania Lata w Wodzisławiu. Wodzisławianie okazali się drużyną zdecydowanie lepszą i wygrali zasłużenie 3:1. Wszystkie 3 bramki dla Odry strzelił Andrzej Wiś-niowski. Po pierwszym golu Artyści zdołali się odpłacić, ale kolejne gole były już nie do odrobienia. Zmiany w drużynie Odry rozpoczęły się w 20 minucie meczu. Cennych wskazówek udzielali swoim podopieczny trenerzy Antoni Piechniczek i Tomasz Strejalu. Sędziowania podjął się sam Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz. W czasie przerwy odbyła się licytacja piłek i koszulek z autografami, z których dochód przeznaczony był na Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

W składzie drużyny Odry znaleźli się: Ireneusz Serwotka, Roman Wis-tuba, Andrzej Badaj, Jan Bochynek, Jacek Skupień, Wojciech Mitko, Czesław Rychlik, Edwin Koralewski, Adam Graczyński, Eugeniusz Tatarczyk, Zbigniew Zaborowski, Jan Dzierżawa, Andrzej Zając, Hubert Mołdrzyk, Leszek Witelus, Robert Witelus, Marian Janeta, Klaudiusz Sevković, Andrzej Bielawski, Kazimierz Kopeć, Marek Bęben, Janusz Należyty, Marek Cudnowski, Franciszek Krótki, Mirosław Karwot, Damian Cichecki, Józef Kwiek, Czesław Wyrobek, Ryszard Wieczorek, Edward Socha, Henryk Ptaszyński, Tomasz Kaczmarczyk i Andrzej Wiś-niowski.

W składzie Reprezentacji Artystów Scen Polskich wystąpili: Olaf Lubaszenko, Wiesław Tupaczewski, Marcin Dorociński, Jarosław Jakimowicz, Piotr Wiszniowski, Tomasz Sapryk, Michał Cocanianu, Jacek Kopczyński, Tomasz Kalczyński, Robert Cichoń, Przemysław Sadowski, Dariusz Piskosz, Maciej Robakiewicz, Andrzej Zieńczewski, Robert Tarnachowicz i Maciej Truskolaski. W drugiej połowie na boisku zjawił się lider zepołu VOX Witold Paszt, ale nie wystąpił w meczu. Wieczorem wystąpił wraz z zespołem przed wodzisławską publicznością.

Marcin Macha

  • Numer: 39 (159)
  • Data wydania: 25.09.02