Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

U czarodzieja

25.09.2002 00:00
Harry Potter, to główny bohater wystawy, którą do końca października oglądać można w Filii nr 13 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej na os. XXX-lecia.

Wszystkie prace, jak i samą dekorację wystawy, wykonali najmłodsi czytelnicy. Przygotowywali się do niej przez cały rok. Najpierw, aby dobrze zapoznać się z przygodami Harrego Pottera, dzieci czytały kolejne części opowiadania. Udział w wystawie mogły wziąć również te osoby, które młodego czarodzieja poznały w kinie - mówi Elfryda Grześ. Technika prac była dowolna, jednak większość z nich wykonana jest farbami i kredkami. Pojawił się również witraż wykonany przez Agnieszkę Hiltawską, której przyznano nagrodę specjalną.

Pierwsze miejsce zdobyła dziesięcioletnia Magdalena Sosna (wykonała trzy prace). O rok starsza Martyna Kiermaszek była druga, a trzecie miejsce zajęła Patrycja Piekalska. Duże wrażenie na odwiedzających wystawę zrobiła dekoracja. Powstała ona dzięki wspólnemu zaangażowaniu pracowników biblioteki i samych dzieci. Jest więc postać samego Harrego Pottera, zamek oraz czarodziejskie eksponaty. Wystawa jest pierwszym etapem zabawy z bohaterem popularnego opowiadania. Obecnie czytelnicy mogą brać udział w przygotowywanych konkursach i quizach pt. „Czy znasz Harrego Pottera?”.

(raj)

  • Numer: 39 (159)
  • Data wydania: 25.09.02