Poniedziałek, 25 maja 2020

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Wyczyścić hipotekę

25.09.2002 00:00
Tegoroczne dożynki odbywały się na pokopalnianym placu sąsiadującym z Urzędem Gminy. Teren ten władze Marklowic chcą przejąć od Rybnickiej Spółki Węglowej, ale nieruchomość jest obciążona hipotecznie.

Na placu pokopalnianym - zgodnie z planami władz gminy - miałoby powstać centrum usługowo-handlowe dla mieszkańców Marklowic. Na zagospodarowanie tego terenu gmina chce pozyskać środki z Unii Europejskiej. Przyczyniłoby się to do aktywizacji gospodarczej mieszkańców Marklowic i ograniczenie niekorzystnych skutków restrukturyzacji górnictwa. Władze gminy już uzgodniły ze Spół-ką Węglową cenę za jaką można by przejąć plac. Odbyłoby się to w ramach uregulowania zaległych płatności RSW wobec gminy. Niestety sfinalizowanie tej transakcji nie jest możliwe. Na nieruchomości ciąży hipoteka za nieuregulowane składki ZUS.

Państwo musi się zdecydować czy będzie popierać projekty tworzenia nowych miejsc pracy czy nie - mówi wójt Tadeusz Chrószcz. Gmina nic więcej nie może zrobić, jeśli nie zostanie zlikwidowane obciążenie hipoteczne nieruchomości. Kopalnia uporządkowała sprawy własnościowe, które były dość zagmatwane. Teraz ruch należy do administracji państwowej.

(jak)

  • Numer: 39 (159)
  • Data wydania: 25.09.02