środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Wygrali puchar

04.09.2002 00:00
Dariusz Luks i Zbigniew Żukowski podczas turnieju w Starych Jabłonkach zdobyli Puchar Polski w siatkówce plażowej. To zwycięstwo dało im jednocześnie pierwsze miejsce w rankingu PZPS w tym sezonie.

To największy sukces tej pary w dotychczasowych występach na pias-ku. W zeszłym roku występowali w finałach zarówno Pucharu Polski jak i Mistrzostw Polski, ale musieli się zadowolić dwukrotnie drugimi miejscami. Również w rankingu byli ostatecznie na drugiej pozycji. Tym razem udało się przełamać tę tradycję.

Rozgrywający pierwszoligowej drużyny Górnika Radlin Dariusz Luks już od kilku lat za zgodą klubu rywalizuje również w siatkówce plażowej odnosząc sukcesy. W parze ze Zbigniewem Żukowskim, który kiedyś grał również w Górniku Radlin ostatnio niemal „etatowo” zajmowali drugie miejsce wśród siatkarzy plażowych za duetem Bachorski-Bułkowski. W tym sezonie jednak wszystko się zmieniło. Tytuł mistrzów Polski wywalczyli Daniel Pliński i Damian Lisiecki natomiast Luks z Żukowskim stanęli przed szansą wywalczenia Pucharu Polski. I jej nie zmarnowali. Występując niejako przed „własną” publicznością (reprezentują barwy „Hotelu Anders” w Starych Jabłonkach) wygrali wszystkie swoje mecze. W półfinale pokonali parę reprezentantów Polski Chałbowicz-Głogowski bardzo wysoko - w setach do 11 i do 13. Zwycięstwo w finale przyszło dużo trudniej. Z parą Okuń-Mierzejewski pierwszego seta wygrali na przewagi 22:20 a drugiego również różnicą dwóch punktów 21:19.

(jak)

  • Numer: 36 (156)
  • Data wydania: 04.09.02