Niedziela, 24 marca 2019

imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

RSS

Nasze usługi są bezpłatne

28.08.2002 00:00
ATLAS wraz ze swoimi produktami oferuje bezpłatne doradztwo budowlane. Na czym ono polega? Czy każdy może z niego skorzystać?

- Służymy radą i konkretną pomocą każdemu, kto buduje bądź remontuje – zarówno indywidualnym inwestorom, jak i firmom budowlanym. Udzielamy porad w siedzibie naszego biura, ale także przyjeżdżamy na miejsce budowy, jeśli klient sobie tego życzy. Wystarczy zadzwonić i umówić się. Dotrzemy do najmniejszej miejscowości. Adresatami naszych starań są oczywiście osoby zainteresowane wyrobami GRUPY ATLAS, ale nie odmawiamy także pomocy w sytuacjach, gdy zawiodły technologie innych producentów lub, gdy po prostu trzeba dobrej rady! 
- Jak trafić do Centrów Budownictwa ATLASA?
- Wystarczy po prostu przyjść lub jeszcze prościej – zadzwonić do naszego biura w Katowicach, ul. Moniuszki 7 pok. 209, tel./fax (0-32) 259 70 23.
Ponadto adresy i telefony pozostałych naszych centrów, a jest ich do Państwa dyspozycji 19, można uzyskać dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii 0-800 168 083 lub na stronach internetowych: www.atlas.com.pl. We wszystkich centrach zatrudnieni są inżynierowie o bogatym doświadczeniu budowlanym, posiadający uprawnienia wykonawcze i projektowe. Są oni doskonale zorientowani w realiach naszego budownictwa – w przepisach, najnowszych regulacjach prawnych.
- Z jakimi problemami inwestorzy przychodzą najczęściej?
- Są to bardzo różne zadania do rozwiązania – od bardzo prostych, gdzie wystarczy doradzić zastosowanie konkretnego produktu, po takie, które wymagają wielu wyliczeń i konsultacji. Coraz więcej osób zwraca się do nas z prośbą o pomoc w oszacowaniu opłacalności docieplenia ścian zewnętrznych budynków. I to zarówno inwestorzy, którzy budują nowe domy, jak i użytkownicy budynków postawionych wiele lat temu. I mimo że każdy obiekt wymaga indywidualnego podejścia, to jednak najczęściej radzimy dom docieplić.
- Na zainteresowanie systemami dociepleń wpłynęły zapewne stale rosnące koszty energii?
- Oczywiście. Budownictwo energooszczędne, a tylko takie ma przed sobą przyszłość, wymaga dokładnego opisu dwóch związanych ze sobą problemów: przepływu ciepła oraz przepływu wilgoci przez ścianę. Bowiem ściana budynku to nie jedna warstwa, ale zawsze kilka. Odpowiedni dobór materiału, określenie grubości warstw i kolejności ich ułożenia – wszystko to decydować będzie o tym, czy nasz dom będzie ciepły, czy para wodna w krytycznej temperaturze nie zacznie skraplać się wewnątrz ściany, co grozi wieloma przykrymi dolegliwościami. Możliwych rozwiązań jest zazwyczaj kilka, ale zawsze któreś z nich jest najkorzystniejsze.
- Przyjmijmy, że zdecydowałam się na ocieplenie swojego domu systemem ATLAS STOPTER. Zatrudniłam firmę budowlaną, ale mam wątpliwości, czy prace przeprowadza ona właściwie. Czy mogę zadzwonić do najbliższego Centrum Budownictwa ATLAS i prosić o konsultację?
- Oczywiście. Przyjedziemy na miejsce i ocenimy, czy wykonawca pracuje zgodnie z naszymi zaleceniami. Znajdziemy również sposób na usunięcie błędów, jeżeli takowe zostały przez firmę wykonawczą popełnione. Chociaż, jeśli chodzi o systemy dociepleń, to usterki wykonawcze pojawiają się raczej rzadko, ponieważ większość firm, stosujących produkty ATLASA, została wcześniej przez nas przeszkolona i wie, jak to robić.
Jak już mówiłem, służymy pomocą na każdym etapie remontu i budowy. Dotyczy to wszystkich, oferowanych przez nas wyrobów, a mamy ich ponad sześćdziesiąt i służą one do takich prac, jak przyklejanie płytek ceramicznych, wylewanie posadzek, uszczelnianie powierzchni przed wilgocią, malowanie, tynkowanie i wiele innych. Pomożemy wybrać najwłaściwszą dla danej realizacji technologię, wyliczymy ilość potrzebnych materiałów i ich przybliżony koszt. Nasze konsultacje – co pragnę wyraźnie podkreślić
– są bezpłatne. Wszystkich zainteresowanych jeszcze raz serdecznie  zapraszam do naszego Centrum:
40-005 Katowice, ul. Moniuszki 7 pok. 209,
tel./fax (0-32) 259 70 23.
- Dziękuję za rozmowę.

 Agnieszka Ptaszyńska

  • Numer: 35 (155)
  • Data wydania: 28.08.02