Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Przygotowania do sezonu

28.08.2002 00:00
Drużyna seniorów Górnika Radlin przygotowuje się do kolejnego sezonu ligowego w serii B. W zespole zaszły spore zmiany kadrowe - został on odmłodzony a najstarszymi zawodnikami są obecnie rozgrywający Dariusz Luks i atakujący Jarosław Fijoł.

Odeszli z drużyny weterani Zdzisław Jabłoński i Grzegorz Kosatka - obaj do BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biała. Grający tylko przez jeden sezon w Radlinie Jarosław Wojczuk przeniósł się do Gwardii Wrocław. Michał Krymarys będzie grał w Zduńskiej Woli, a młody wychowanek Górnika Andrzej Kurdziel został wypożyczony do Rafako Racibórz, drugoligowego beniaminka. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, wychowanek Górnika Dariusz Szulik prawdopodobnie znajdzie miejsce w Morzu Szczecin.

Do radlińskiej drużyny przybyli Leszek Kurowski z Bielska, Mariusz Wiktorowicz z AKS M-Punkt Rzeszów, prowadzone są rozmowy w sprawie pozyskania z AZS Częstochowa środkowego Romana Gulczyńskiego. Trener Zbigniew Błaszczak poszukuje jeszcze jednego środkowego a dwunaste miejsce w pierwszoligowej kadrze pozostawiono dla jednego z wychowanków. W radlińskim zespole pozostają również: Jarosław Macionczyk, Marcin Grygiel, Arkadiusz Terlecki - wychowankowie Górnika, Paweł Rusek, Marcin Wika oraz oczywiście wspomniani już Dariusz Luks i Jarosław Fijoł.

Pod koniec lipca zespół wznowił treningi po wakacyjnej przerwie a obecnie siatkarze przebywają na zgrupowaniu w Międzyrzeczu, które potrwa do końca sierpnia.

(jak)

  • Numer: 35 (155)
  • Data wydania: 28.08.02