Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

997

28.08.2002 00:00

Kurcze pieczone
W nocy z 23 na 24 sierpnia, w Wodzisławiu przy ul. Czarneckiego, nieznany sprawca włamał się do budynku gospodarczego i skradł 40 sztuk kur niosek oraz dwie gęsi, o łącznej wartości 700 zł. Złodziej do środka dostał się poprzez wyważenie zamka w drzwiach wejściowych.

Na krzyżówce
23 sierpnia o godz. 8.30, w Rydułtowach, na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Strzelców Bytomskich, kobieta jadąca skodą felicją potrąciła mieszkańca tego miasta jadącego na rowerze. Na szczęście jego obrażenia nie były zbyt poważne.

Na stojąco
25 sierpnia o godz. 16.55, w Skrzyszowie na ul. Hallera, 35 - latek, jadący trabantem, nie zauważył zaparkowanego forda i uderzył w niego. Ponadto potrącił stojącego przy nim pieszego 38 - latka z Wodzisławia. Doznał on obrażeń ciała i po opatrzeniu przez lekarzy został zwolniony do domu. Kierowca trabanta natomiast doznał poważnego uszkodzenia kręgosłupa i pozostał w szpitalu.

Pijany rowerzysta
22 sierpnia o godz. 8.45, w Marklowicach na ul. Wyzwolenia, 41 - letni rowerzysta uderzył w jadącego tą drogą forda transita. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że rowerzysta miał we krwi 1,73 promila alkoholu. O ile mieszkańcowi Jankowic, jadącemu fordem, nic się nie stało, to nietrzeźwy rowerzysta doznał stłuczenia głowy i klatki piersiowej.

Na torach
Do groźnej kolizji drogowej doszło 22 sierpnia o godz. 10.30 na przejeździe kolejowym przy ul. Młodzieżowej w Zawadzie. Drezyna uderzyła w fiata 126p, którym jechała 30 - latka z Raciborza. Nie zatrzymała się ona przed znakiem, a maszynę zauważyła dopiero będąc na torach. Na szczęście nikt z osób jadących maluchem nie doznał poważniejszych obrażeń.

Stłuczka w Pszowie
21 sierpnia na ul. Andersa w Pszowie o godz. 9.30, kierujący simsonem mieszkaniec Czernicy, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z seicento, którym jechał mieszkaniec Pszowa. Choć kolizja była poważna to jej uczestnicy nie doznali poważniejszych obrażeń.

Feralne cofnięcie
21 sierpnia w Rydułtowach, na os. Orłowiec, 38 - letnia kobieta jadąca swoim fordem potrąciła pieszą 20 - latkę oraz jej rocznego syna. Do zdarzenia doszło, gdy kierowca pojazdu podczas cofania nie zauważył przechodniów. Poszkodowani doznali ogólnych potłuczeń ciała.

Po kilku w przechodnia
13 sierpnia ok. godz. 14.00, w Skrzyszowie na ul. Wallacha, 51 - letni mieszkaniec tej gminy, jadący po pijanemu fiatem 170 (2,59 promila) potrącił 18 - letnią mieszkankę Godowa. Poszkodowana z pęknięciem kości udowej została przewieziona do szpitala. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jednak po chwili został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania i osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań.

  • Numer: 35 (155)
  • Data wydania: 28.08.02