Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Aresztowano zabójców

28.08.2002 00:00
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu sąd zastosował areszt tymczasowy wobec dwóch sprawców okrutnego zabójstwa kobiety do którego doszło kilka miesięcy temu w Gorzyczkach. Postępowanie w sprawie wyjaśnienia okoliczności tej zbrodni nadal trwa.

Makabrycznego zabójstwa dokonano pod koniec stycznia. Członkowie rodziny zamordowanej kobiety zgłosili jej zaginięcie i policja podjęła poszukiwania, które trwały dwie doby. W końcu zwłoki kobiety znaleziono w studni na po wypompowaniu wody przez strażaków. Miała ona podcięte gardło i to aż do kości.

Była to jedna z najbardziej brutalnych zbrodni na terenie ziemi wodzisławskiej od kilkunastu lat. Na miejscu zjawił się prokurator i lekarz sądowy a policjanci przystąpili do intensywnych czynności zmierzających do ustalenia sprawcy zabójstwa. Stwierdzono, że kobieta była przed śmiercią dotkliwie pobita a kiedy wrzucano ją do studni prawdopodobnie jeszcze żyła - świadczyłaby o tym obecność wody w płucach. Zatrzymani sprawcy są mieszkańcami naszego terenu. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa.

(jak)

  • Numer: 35 (155)
  • Data wydania: 28.08.02