Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Dla strażackiej młodzieży

21.08.2002 00:00
Festyny dla dzieci i dorosłych organizowane były w ubiegły weekend w Łaziskach i Skrbeńsku.

W Łaziskach festyn zorganizowała tamtejsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, która w ubiegłym roku obchodziła 90-lecie swego istnienia. Jest to jednostka, która znaczne swe siły kieruje w stronę szkolenia młodych zastępów strażackich. Co roku seniorzy, którzy już od lat są z jednostką związani, przygotowują młodzież do zawodów sportowo - pożarniczych, na których od lat zdobywane są cenne trofea.

A o tym, że w Łaziskach stawia się głównie na dzieci i młodzież, którzy w przyszłości osiągać będą znaczne sukcesy, mówi już historia. W okresie II wojny światowej działalność OSP w Łaziskach została znacznie ograniczona, ale bez względu na to „…wokół OSP grupowała się młodzież(…)” - pisali organizatorzy ubiegłorocznych uroczystości w lokalnej gazecie „Jesteśmy”.

Obecnie skupiamy się na młodzieży od 12 do 16 roku życia, czyli od 6 klasy szkoły podstawowej do gimnazjum. Tę młodzież staramy się szkolić jak najlepiej - mówi prezes OSP Łaziska Łucjan Wojtek.

I właśnie dla nich zorganizowano sobotnio - niedzielny festyn z licznymi konkursami i nagrodami. Odbyła się także zabawa taneczna dla mieszkańców.

Skrbeńsko

Świetnie bawili się także mieszkańcy Skrbeńska. Tam festyn i zabawę taneczną zorganizowali działacze Ludowego Klubu Sportowego Skrbeńsko. Festyn odbył się na boisku piłkarskim.

Wcześniej, bo w lipcu odbyły się tu 2 turnieje piłkarskie: turniej gminny (13 lipca), w którym co roku biorą udział drużyny z całej gminy oraz turniej Tomasza Bożka (27 lipca), pierwszego prezesa klubu ze Skrbeńska (w tym roku odbył się po raz siódmy). Co roku zapraszana jest drużyna z zaprzyjaźnionego klubu z Petrowic z Czech.

Marcin Macha

  • Numer: 34 (154)
  • Data wydania: 21.08.02