Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

W skrócie - Powiat wodzisławski

21.08.2002 00:00

Wodzisław

Wodzisławski oddział PCK włączył się w akcję pomocy powodzianom w Czechach. Najbardziej potrzebne są środki dezynfekcji, miotły, gumowe buty i rękawice, łopaty, pompy i suszarki do pomieszczeń. Organizatorzy liczą szczególnie na hojnych przedsiębiorców. Pomóc może również każdy z mieszkańców przekazując pieniądze na konto: Big Bank Gdański I Oddział Warszawa 11602202-0000-0000-2987-42225 z dopis-kiem „Powodzianom na południu Europy”. Zebrany towar natomiast przekazany zostanie do Wrocławia, a stamtąd bezpośrednio do najbardziej potrzebującej ludności w Czechach.

1 września w dzielnicy Zawada odbędzie się kolejna „Parafiada”. Impreza organizowana jest już od trzech lat. Również i tym razem dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Zgodnie z tradycją zabawę poprowadzi ksiądz proboszcz tutejszej parafii Eugeniusz Cygan. Oczywiście „Parafiadę” rozpocznie uroczysta msza św. Planuje się również rozegranie meczu piłki nożnej pomiędzy policjantami i księżmi. Jak co roku przeprowadzona zostanie również aukcja, w której główną nagrodą będzie koń ufundowany przez jednego z miejscowych hodowców. Szczegółowy plan tegorocznej zabawy zamieścimy w następnym numerze naszej gazety.

Wodzisławski odział Polskiego Związku Niewidomych organizuje kolejną wycieczkę. Tym razem członkowie PZN oraz pozostali mieszkańcy, już 25 sierpnia, będą mogli wyjechać do Ustronia. W programie są oczywiście górskie wędrówki oraz, gdy tylko pogoda dopisze, wjazd wyciągiem na Czantorię.

Zgodnie z zapowiedziami, w mieście powstają już pierwsze dodatkowe miejsca postojowe. Nowe zatoczki pojawiły się przy ul. 26 Marca. Inicjatywa ta wiąże się również ze zmianami organizacji ruchu w mieście, które zamierza się wprowadzić w pierwszej połowie września. Obejmą one ruch w okolicy Placu Gladbeck oraz na ul. Kubsza. Uczulamy więc kierowców aby w najbliższym czasie baczniej przyglądali się obowiązującym znakom informującym.

Region

Szczecińska Oficyna Wydawnicza MAK organizuje IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki. Może w nim wziąć udział każdy, kto nadeśle na adres: Oficyna Wydawnicza MAK, ul. Miedziana 13/7, 71-636 Szczecin (tel. 091/423 06 15) zes-taw, składający się z nie mniej niż 7 utworów o tematyce miłosnej, stanowiących próbę poetyckiej interpretacji konkursowego hasła „Szczęśliwy kto kocha”. Każdy zestaw powinien być opatrzony imieniem i nazwiskiem autora, dokładnym adresem oraz krótką notką biograficzną. Utwory - w jednym egzemplarzu - należy nadsyłać do 15 września, zaś rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec tego miesiąca. Na laureatów czekają Złote, Białe i Błękitne „Fregaty Bałtyku”.

Trwa II ogólnopolska kampania na rzecz aktywności fizycznej „Postaw serce na nogi”. Jej celem jest zachęcanie do aktywności fizycznej społeczeństwa polskiego. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 14 lat i zdecydowały się wykonywać systematyczne ćwiczenia rekreacyjne lub sportowe oraz rejestrować je na specjalnym kuponie konkursowym, który jest do odebrania w PSSE. Fakt uprawiania systematycznych ćwiczeń musi zostać potwierdzony na kuponie przez jedną osobę spoza rodziny. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.cindi.org.pl. Kupony można przesyłać do 30 września. Na wszystkich czekają atrakcyjne nagrody.

  • Numer: 34 (154)
  • Data wydania: 21.08.02