Numer: 13 (133) Data wydania: 27.03.02

Teraz Puchar Ligi

Znakomicie spisująca się w rundzie jesiennej Odra Wodzisław przegrała w VII kolejce z szczecińską Pogonią 1:2 (0:1).

To już szósta porażka wodzisławian w rundzie jesiennej. Tym samym zakończyła się pierwsza faza spotkań w grupie mistrzowskiej. Teraz czas zapomnieć nieco o ligowych zmaganiach. Dzisiaj na wodzisławskim stadionie odbędzie się mecz w ramach rozgrywek o Puchar Ligi.

W VI kolejce wodzisławianie przegrali ze znakomicie spisującą się w rundzie wiosennej warszawską Legią 0:1.
Odra - Legia 0:1 (0:1)

Podopieczni Dragomira Okuki przyjechali do Wodzisławia bardzo zmobilizowani. Zdawali sobie bowiem sprawę, że Odra szuka punktów, a gdzie to czynić jak nie na własnym boisku. Wodzisławianie mieli pomysł na grę i mogli „utrzeć nosa" rywalowi ze stolicy, ale szalenie dużo błędów w najprostszych elementach gry nie pozwoliło im na to.

Pierwsze minuty spotkania to spokojna, „rozpoznawcza" gra każdej ze stron. Pierwszą ciekawą akcję przeprowadzili legioniści w 11 minucie meczu. Wtedy to Jacek Magiera znakomicie strzelił z woleja w światło bramki Marcina Bębna, ten popisał się jednak efektywnie wyglądającą interwencją i wybił piłkę na aut. W 17 minucie Ariel Jakubowski ograł na prawej flance Tomasza Kiełbowicza, ale dośrodkowanie w pole karne zawołało o pomstę do nieba. W 26 minucie po wreszcie celnym dośrodkowaniu Jakubowskiego strzałem z przewrotki popisał się Dariusz Dudek, ale piłka minęła światło bramki Artura Boruca.

Pierwsza i jak się później okazało - jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 43 minucie. W pole karne dośrodkował Marek Jóźwiak, kapitan warszawskiej jedenastki Cezary Kucharski wycofał piłkę do Sylwestra Czereszewskiego, a ten ładnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce Marcina Bębna.

Druga połówka była już bardziej wyrównana. Wodzisławianie starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Za dużo było jednak chaosu w ich grze. W najlepszej sytuacji znalazł się Artur Kościuk w 83 minucie spotkania. Strzelił w światło bramki Boruca, ale jakby spod ziemi wyrośli obrońcy Legii i wybili piłkę prawie z linii bramkowej.
Konferencja prasowa
Ryszard Wieczorek - trener Odry Wodzisław: Wreszcie kibice oglądali po raz pierwszy w tym sezonie tę Odrę, którą mogliśmy oglądać jesienią. Pokazali determinację, zaangażowanie. Ja im współczuję. Siedzą w szatni i nie mogą zrozumieć, że po takim meczu nawet nie zremisowali.
Dragomir Okuka - trener Legii Warszawa: Było ciężko, ale wygraliśmy. Jestem bardzo zadowolony szczególnie z pierwszej połowy. W drugiej części meczu mieliśmy trochę problemów, ale zespół walczył do końca.
Pogoń - Odra 2:1 (1:0)

W Szczecinie pierwsza bramka dla gospodarzy padła już w 4 minucie, kiedy Dariusz Dudek faulował na własnym polu karnym Macieja Kaczorowskiego, a arbiter główny Piotr Kotos z Wrocławia wskazał na „wapno". Rzut karny na 1:0 zamienił Dariusz Dźwigała.

Później gra Odry potoczyła się podobnie jak w meczu z Legią. Wodzisławianie próbowali wyrównać, ale czynili to w tak fatalnym stylu, że w 56 minucie stracili drugą bramkę. Tym razem szczęśliwym egzekutorem okazał się Robert Dymkowski, który w sytuacji „sam na sam" pokonał wodzisławskiego golkipera.

Wodzisławianie zdobyli się jednak na bramkę kontaktową. W 71 minucie po podaniu Dudka piłkę w siatce Pogoni umieścił Michał Chałbiński i ustalił wynik spotkania na 1:2.
Odra Wodzisław - Legia Warszawa 0:1 (0:1). Bramka: Sylwester Czereszewski (42). Żółte kartki: Marcin Malinowski (Odra), Siergiej Omeliańczuk (Legia). Sędziował: Krzysztof Zdunek (Łódź). Widzów 3000. Odra: Bęben - Pluta, Kościuk, Sablik, Dudek - Jakubowski, Górski, Malinowski (74-Janeczko), Sibik - Chałbiński (46-Rocki), Saganowski (46-Sosin). Legia: Boruc - Jóźwiak, Zieliński, Omeliańczuk (46-Karwan) - Sokołowski, Murawski, Majewski (90-Nowak), Magiera, Kiełbowicz - Czereszewski (75-Svitlica), Kucharski.
Pogoń Szczecin - Odra Wodzisław 2:1 (1:0). Bramki: dla Pogoni - Dariusz Dźwigała (4-karny), Robert Dymkowski (54), dla Odry - Michał Chałbiński (71). Żółte kartki: Piotr Dubiela, Robert Dymkowski (Pogoń), Dariusz Dudek, Ariel Jakubowski, Radim Sablik, Marcin Malinowski (Odra). Sędziował: Piotr Kotos (Wrocław). Widzów ok. 3000. Pogoń: Olszewski - Stolarczyk, Skrzypek, Biliński, Dubiela, Dymkowski, Piotrowski (83-Walburg), Drumlak, Kaczorowski (62-Kosmalski), Pokładowski (87-Misiura), Dźwigała. Odra: Bęben - Kościuk, Malinowski, Dudek, Pluta (79-Matyja), Jakubowski, Sibik (62-Nowacki), Rocki, Sablik, Saganowski, Sosin (63-Chałbiński).
Pozostałe wyniki grupy mistrzowskiej:
Wisła Kraków - Amica Wronki 1:2 (0:1), Ruch Chorzów - Legia Warszawa 1:2 (1:0), Polonia Warszawa - GKS Katowice 0:0.
Puchar Ligi

Już dzisiaj o godzinie 15.30 na wodzisławskiem stadionie odbędzie się spotkanie w ramach rozgrywek o Puchar Ligi. Przeciwnikiem Odry będzie ponownie Legia Warszawa.