Numer: 13 (133) Data wydania: 27.03.02

Wyważyli otwarte drzwi

Koszykarze MKS „Odra" Wodzisław wygrali z drużyną MOSM Bytom wynikiem 106:79 (58:33). Podopieczni Marka Malika mieli nadzieję, że to spotkanie będzie tylko formalnością.

Trzeba było jednak wywalczyć te 27 punktów przewagi. Przemysław Jasiński po raz trzeci w tym sezonie wywalczył „triple double". Uzyskał to wyróżnienie w czasie 26 minut .

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o wygranej Odry nad największym rywalem tych rozgrywek - drużyną Pogoni Ruda Śląska. Wygrali wynikiem 105:69, a sposób w jaki tego dokonali był iście mistrzowski. Ta wygrana otworzyła wodzisławianom drzwi do rozgrywek na szczeblu makroregionu, gdzie spotykają się 4 drużyny: 2 z województwa śląskiego i 2 z opolskiego. Rozgrywki te są eliminacją do półfinałów MP. Turniej odbędzie się w Wodzisławiu od 5 do 7 kwietnia.

Pierwsza kwarta meczu z Bytomiem była bardzo wyrównana. Goście uzyskali nawet kilkupunktową przewagę, ale zdołali zakończyć pierwszą część spotkania wynikiem 21:20. Pierwsza kwarta była bardzo słaba  - jedna z najsłabszych w tym sezonie - sam potwierdził to w przerwie spotkania trener Marek Malik. Myśleli, że mogą grać na luzie, ale to spotkanie trzeba jeszcze wygrać - dodaje.

W drugiej części gry wodzisławianie „zaznaczyli", że to oni mają tu najwięcej do powiedzenia. Już po 3 minutach prowadzili 20 (!) punktami. Zaczęli grać presingiem. To zaskoczyło rywali i przyniosło spodziewane efekty. Zawodnicy obu drużyn do szatni chodzili z wynikiem 58:33.

W 3 i 4 kwarcie podopieczni Marka Malika prowadzili grę, byli przeważającą stroną. Trener „ograł" wszystkich zawodników, którzy znaleźli się na liście. To samo uczynił trener gości Mariusz Kubiak.

Trudno jest się zmobilizować będąc faworytem do meczu z teoretycznie słabszym przeciwnikiem i to było widać w pierwszej kwarcie - mówił po spotkaniu trener Malik. Chłopcy mogą się jednak zmobilizować do meczu. Pokazali to podczas spotkania z Rudą Śląską - dodaje.

Po zakończeniu spotkania okazało się, że Przemysław Jasiński po raz trzeci w tym sezonie zdobył „triple double". Zdobył 27 punktów, zaliczył 10 zbiórek i 10 asyst. Ponadto zaliczył także 9 przechwytów! Warto także dodać, że Jasiński grał tylko 26 minut.
Odra Wodzisław - MOSM Bytom 106:79 (58:33).
Punkty: Odra Wodzisław: Przemysław Jasiński 27, Dawid Zajączkiewicz 22, Kamil Szarek 13, Rafał Malik 8, Piotr Kotyrba 2 i Karol Leszczyński 11, Rafał Tomczak 7, Adam Anduła 5, Tomasz Kozielski 5, Bartosz Gośniowski 4. MOSM Bytom: Łukasz Diduszko 26, Paweł Chorąży 14, Paweł Zielony 13, Bartosz Polak 10, Mateusz Zarychta 5 i Adam Kalus 3, Kałuża Sebastian 3, Dawid Zelmanowski 3, Michał Stechra 2.