Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

997

13.03.2002 00:00

Majsterkowicz-włamywacz

W nocy z 28.02 na 1.03 poprzez wyważenie okienka w piwnicy włamano się do domu przy ul Gosława w Wodzisławiu, który znajduje się w trakcie budowy. Sprawca skradł 200 m rurek miedzianych, dwie wiertarki udarowe, cztery czujniki i palnik gazowy. Właściciel oszacował straty na 3,5 tys. zł.

Drzewka w cenie

1.03 do Komisariatu Policji w Gorzycach zgłosił się mieszkaniec Wodzisławia, by powiadomić o popełnieniu przestępstwa. Z jego doniesienia wynika, że w lutym z dział-ki budowlanej przy ul. Gorzyckiej w Czyżowicach nieznani sprawcy skradli 40 drzew brzozy o wartości 10 tys. zł.

Uważaj kogo wieziesz

Do Komendy Powiatowej Policji zgłosiła się mieszkanka Wodzisławia, która powiadomiła o kradzieży portfela. Znajdowały się w nim dokumenty - dowód osobisty, prawo jazdy, dwie karty bankomatowe oraz gotówka w kwocie 10 zł. Portfel został skradziony przez kobietę, którą poszkodowana podwiozła jako pasażerkę i wysadziła w Rydułtowach.

Gołębie też kradną

W nocy z 2 na 3.03 z budynku gospodarczego przy ul. 1 Maja w Mszanie skradziono 46 gołębi oraz rzeczy osobiste. Właściciel wycenił straty na 5600 zł - gołębie były bowiem rasowe. Następnego dnia zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu twierdząc, że wie kto dokonał kradzieży. Miała to być osoba zainteresowana wcześniej kupnem gołębi.

Silnik też wzięli

Między 25 a 28.02 z placu PKS-u przy ul. Marklowickiej nieznani sprawcy skradli pochwę tylnego mostu z przekładnią główną i mechanizmem różnicowym o wartości 2 tys. zł. Z tego samego placu w nocy z 1 na 2.03. skradziono blok silnika Andoria o wartości 50 zł.

Do poprawki

W nocy z 1 na 2.03 nieznani sprawcy skradli 300 m szyn kolejowych ze szlaku pomiędzy kopalniami Borynia i Zofiówka. Jastrzębska Spółka Kolejowa wyceniła straty na 12 tys. zł. Niedługo potem, już po zgłoszeniu pierwszej kradzieży w Komendzie Policji Powiatowej w Wodzisławiu, złodzieje zrobili poprawkę. Zabrali 20 dwumetrowych odcinków szyn, które wcześniej przygotowali sobie do kradzieży.

Do transformatora po miedź

W nocy z 26 na 27.02 nieznani sprawcy włamali się po zerwaniu kłódek do budynku stacji transformatorowej przy ul. Skrzyszowskiej w Wodzisławiu. Skradli wyłączniki i bezpieczniki a po odłączeniu prądu również 800 m przewodów elektrycznych.

Hurtowa kradzież

W nocy z 9 na 10 marca, w Wodzisławiu na os. 1 Maja, nieznani sprawcy włamali się do kilku samochodów. Do środka dostali się poprzez przekręcenie zamków w drzwiach i wybicie szyby. Sprawcom udało się okraść sześć pojazdów, z których zabrali radiomagnetofony. Podobnie próbowali postąpić z czterema innymi samochodami, jednak swojego celu nie osiągnęli.

Po pijaku na Komendę

3.03 do Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu zgłosił się mężczyzna, który chciał złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Twierdził, że skradziono mu z mieszkania telefon komórkowy i organy elektryczne o wartości 5 tys. zł i podał nawet nazwisko domniemanego sprawcy. Zawiadomienia o przestępstwie od niego nie przyjęto, gdyż mężczyzna był nietrzeźwy - badanie alkomatem wykazało 2,31 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu. Poradzono mu, by zgłosił się następnego dnia, gdy będzie trzeźwy i wtedy potwierdził fakt popełnienia przestępstwa.

Śmierć na drodze

10 marca o godz. 18.35, w Mszanie przy ul. Moszczeńskiej, 29-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju jadący Hondą, na prostym odcinku drogi nie opanował pojazdu, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Znowu szyny

2.03 o godz. 12.30 policjanci z Komisariatu w Gorzycach schwytali trzech mężczyzn, którzy w Godowie na nieczynnym szlaku kolejowym skradli 400 m szyn o wartości 1600 zł.

Kradli kabel

3.03 o godz. 6.20 przy ul Dębowej w Wodzisławiu policjanci z Komisariatu w Radlinie zatrzymali mężczyzn, którzy usiłowali dokonać kradzieży 20 m kabla telekomunikacyjnego na szkodę kopalni „Marcel".

Procentowe zderzenie

Po raz kolejny na terenie Wodzisławia doszło do kolizji drogowej, której sprawcą był nietrzeźwy kierowca. 9 marca, kwadrans po godz. 12.00, na skrzyżowaniu ul. Pszowskiej z ul. Wolności, 39 - letni mieszkaniec Jankowic, będąc w stanie nietrzeźwym (ponad 2 promile alkoholu we krwi), nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierowcy, poruszającemu się tą drogą, i doprowadził do kolizji drogowej.

Po kasę do szpitala

8 marca o godz. 11.00 w Wodzisławiu, z pomieszczenia dyżurki pielęgniarskiej Szpitala Miejskiego nr 2, nieznany sprawca wykorzystał nieobecność personelu i skradł dokumenty osobiste, kartę bankomatową oraz 150 zł.

Przygotowania do sezonu

W nocy z 3 na 4 marca, w Lubomi przy ul. Wielikąt, nieznany sprawca włamał się do magazynu, należącego do PGR Lubomia - Grabówka, i skradł sieci rybackie oraz łódź aluminiową. Do środka dostał się po uprzednim zerwaniu kłódek z drzwi wejściowych. Straty oszacowano na 2.700 zł. Do podobnej kradzieży doszło również pomiędzy 4 a 10 marca, tym razem w Odrze. Tam z gospodarstwa rybnego nieznani sprawcy skradli sprzęt rybacki oraz ryby, powodując straty w wysokości 4 tys. zł.

Trzy na raz

W nocy z 5 na 6 marca, w Pszowie przy ul. Dworcowej, nieznany sprawca, poprzez wypchnięcie okna i zer-wanie kłódek, włamał się do trzech garaży gospodarczych. Ze środka skradł piłę łańcuchową, szlifierkę, węże gumowe oraz 10 pojemników. Straty oszacowano na 2 tys. zł.

  • Numer: 11 (131)
  • Data wydania: 13.03.02