Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 8 (128) Data wydania: 20.02.02

Grzeczny jak aniołek

Zabawy, konkursy i skecze oraz wiele innych atrakcji, przygotował na ferie miejscowy Wiejski Ośrodek Kultury.

Codziennie na zajęcia przychodziło tutaj około 40 osób. Niestety wiele zaplanowanych imprez, ze względu na aurę, nie odbyło się. Organizatorzy szybko jednak z tym sobie poradzili i w miejsce kuligu czy wyjazdu na narty zaproponowali najmłodszym inne zabawy. Młodzież najczęściej wybierała dyskotekę i grę w tenisa stołowego, natomiast dzieci przepadały za kalamburami, skeczami i nagradzanymi konkursami. Budowali również kartonowe miasto, a także tworzyli wazony ze szklanych butelek. Dużą popularnością cieszył się konkurs wzorowany na telewizyjnej „Szansie na sukces", w którym dzieci i młodzież wcieliły się, nie tylko w rolę piosenkarzy, ale również zasiedli za stołem jury.

To była szczególna zabawa, bowiem chęć jej zorganizowania wypłynęła od samych uczestników. Znakomicie prezentowali się w rolach gwiazd estrady. Tak mocno się w to zaangażowali, że spalił się mikser do przetwarzania muzyki - mówi z uśmiechem Maria Małysz, dyrektorka WOK.

Zajęcia odbywały się również poza Ośrodkiem. Wiele czasu najmłodsi spędzili na pobliskim basenie oraz na jastrzębskim lodowisku.


Agata Marek, jedenastolatka
Jestem tutaj trzeci dzień i jest bardzo fajnie. Najbardziej podoba mi się, że gra muzyka i można się pobawić. Są konkursy i zabawy, w których najlepsi dostają nagrody. Szkoda, że nie ma śniegu, ale co zrobić, trzeba sobie jakoś radzić. Mam tyle koleżanek, że zawsze coś wymyślimy.

Marcin Prusakowski, siedmiolatek
Jest spoko, to mi się podoba. Można pograć w ping-ponga i pobawić się z kolegami. Lubię także chodzić na basen oraz jeździć na lodowisko. Czy rozrabiam? Nie. Jestem grzeczny jak aniołek, ale proszę o to nie pytać pani opiekunki.

Hania Sikora, czternastolatka
Bardzo lubię grać w gry planszowe, więc najczęściej to tutaj robię. Ważne, że jest z kim się pobawić, a czasem na planszy rywalizuje jednocześnie kilka osób. W domu takich warunków nie mam. Poza tym podoba mi się atmosfera, która tu panuje. Jest spokojnie i radośnie, to najważniejsze.

Paweł Pawela, szesnastolatek
Tutaj również starsi znajdą coś dla siebie. Najważniejsze, że przychodzą również moi rówieśnicy, zawsze razem coś wykombinujemy i nie jest nudno. Bardzo fajne były dyskoteki, a szczególnie otwarcie skrzyni z życzeniami wrzucanymi do środka od początku ferii, to było ciekawe.

(raj)