Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 5 (125) Data wydania: 30.01.02

Sanki i skoki po łóżku!

Zbliżają się ferie zimowe, niektóre dzieci wyjadą na wypoczynek ale niestety większa część pozostanie w domach. Zapytaliśmy dzieci jakie są ich plany na ferie i o ich najmilsze, związane z nimi, wspomnienia.

Karol Jurkiewicz

Ferie zimowe chyba spędzę w górach, w Zakopanem. Pojadę tam z mamą i tatą. Pójdę zobaczyć skocznię, będę też jeździł na nartach, tata już dawno mnie nauczył. Czasami jeżdżę na górkach za blokiem. Lubię też jeździć na sankach.

Maciek Klimek

Jeszcze nie wiem, co będę robił przez ferie, tata myśli, że pojedziemy do Niemiec do cioci, tam są moje dwie kuzynki. Będziemy jeździć na sankach, ja najbardziej lubię kulig. Kiedyś koło domu, tam jest taka górka, mieliśmy kulig, było świetnie. Najlepsze to były wakacje nad morzem, ja jeszcze nie umiem pływać, ale wchodziłem już do wody. Jak jestem w domu, to lubię oglądać bajki.

Paulina Kobylańska

Jeszcze nie wiem co będę robiła. Jak będę w domu, to na pewno  pobawię się z koleżankami. Zwykle bawimy się lalkami, w chowanego i skaczemy po łóżku. Zimą jeździmy na sankach i nartach na górkach obok bloku. Najlepsze to były ferie u cioci, mogłam sobie wtedy włączać telewizor i oglądać bajki.

Julita Podżorska

Może pojadę na narty do wujka do Zakopanego, czasami, jak tam jestem, to jeżdżę z wujkiem na sankach, chodzę z nim na spacery. Nie w tę zimę, tylko w tamtą, byłam u wujka, razem patrzyliśmy przez lornetkę.

Wiktoria Świergolik

Taty mama mieszka nad morzem, w te ferie będę u niej mieszkać. Już nie mogę się doczekać. Jak tam jestem w lato, to lubię się kąpać, chodzić po plaży, zbierać muszle. Lubię jeździć do babci, nigdy się tam nie nudzę. Jak jestem w domu, to oglądam bajki w telewizji albo się bawię, czasami chodzę do koleżanki.

Klaudia Chładysz

W ferie będę u cioci, która mieszka w Rydułtowach. Będę zjeżdżała na sankach, jeździła na lodowisko, bo lubię jeździć na łyżwach, już dawno się tego nauczyłam. Z ciocią mieszka moja kuzynka Adriana, będę się z nią bawić klockami lego, grać w karty. Bardzo lubię jeździć do cioci, tam się nigdy nie nudzę. Jeszcze nigdy nie wyjeżdżałam daleko na ferie, ale jak będę starsza to na pewno pojadę.

Marta Wójcik

Najlepsze wakacje to były latem u cioci nad morzem. Tata jeszcze nie powiedział gdzie pojedziemy teraz na ferie, to może będzie niespodzianka. Jak zostanę w domu, to będę bawiła się z babcią i dziadkiem, bo razem mieszkamy. Będziemy grać w Pokemony, a jak mi babcia pozwoli to pójdę na dwór.

Martyna Sociera

Ja jadę do taty, do Niemiec. Będę tam oglądała miasto, chodziła do sklepów. Była tam moja ciocia i powiedziała, że nie ma tam śniegu. Najlepsze ferie to były, jak byłam u babci na wsi. Lubię tam bawić się na podwórku.

Ania Szymańska

W domu dużo bawię się lalkami. Mogę nawet kilka godzin sama bawić się w dom, ja jestem mamą, a moje lalki to dzieci. Przebieram je, gotuję obiad, to jest super zabawa. Lubię oglądać telewizję, są fajne bajki i programy dla dzieci. Jak na dworze jest śnieg, to chodzę sama, albo z bratem na sanki, zjeżdżamy wtedy z górek, albo rzucamy się śnieżkami.

(B.P.)