Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Czas przymiarek

17.01.2001 00:00
Piłkarze Odry Wodzisław wznowili treningi przed rundą jesienną ekstraklasy. Wprawdzie do rozpoczęcia sezonu jeszcze sporo czasu, ale na transferowym rynku ruch zaczął się już spory.
Wodzisławianie rozpoczęli przygotowania ligowe już 3 stycznia lekkim rozruchem. W planie mają ponadto dwa turnieje halowe, obozy szkoleniowe w Ustroniu i chorwackim Poreciu, a od połowy stycznia cykl sparingów, w tym z kilkoma czeskimi zespołami. W kadrze, liczącej około trzydziestu zawodników, jest kilka nowych twarzy, ale który z piłkarzy zostanie na wiosnę w zespole, to się jeszcze okaże. Działacze mają dość czasu, by zdecydować, na ile stać klub i który z testowanych ma szanse realnie wzmocnić skład. Z ekipą Jerzego Wyrobka i Ryszarda Wieczorka trenowali już między innymi dwaj gracze z drugoligowego Myszkowa - Jacek Fojna i Piotr Trepka, bramkarz Marcin Beben z CKS Czeladź. Wciąż chce zagrać na Bogumińskiej Piotr Rocki, były piłkarz zabrzańskiego Górnika. Jego sytuacja jest jednak niejasna - jesienią rozpoczął sezon w barwach Groclinu Grodzisk Wlkp, ale klub zerwał kontrakt i zawodnik czeka na decyzje Związku, co dalej z jego przynależnością klubową.
    Są szanse na wzmocnienie zespołu doświadczonym Jackiem Berensztajnem z GKS Bełchatów, czołowej ekipy II ligi, ale działacze mogą mieć problemy z dogadaniem się odnośnie ceny odstępnego i czekają ich negocjacje. W orbicie zainteresowań trenerów jest ponadto Dariusz Dudek - brat znanego bramkarza Feyenoordu występował niedawno w barwach GKS Katowice, który przeżywa ostatnio kłopoty finansowe. Coraz bardziej realna staje się możliwość, iż w drużynie Odry wystąpią wiosną... Brazylijczycy. W grudniu w Kurytybie przebywali bowiem prezes Ireneusz Serwotka i dyrektor Edward Socha. Przyglądali się tam pił-karzom jednej z profesjonalnych agencji futbolowych. Prawdopodobnie kilku południowców, których sobie upatrzyli, przyjedzie na testy i sparingi już w najbliższym czasie.
    Odra ustawiła także własną listę transferową. Na razie wiadomo, iż odejdzie Piotr Sowisz. Rozgrywający pomocnik wybiera się w lutym bardzo daleko - aż do Japonii. Będzie występować w klubie II ligi Kyoto Purple Sanga. Jeżeli tamtejsi działacze uznają go za wartego uwagi, to podpiszą z nim pierwszy kontrakt. Prawdopodobne stają się również przenosiny Jacka Matyi do Niemiec - konkretniej do FC Chemnitzer - a także Mirosława Gadomskiego. Ten ostatni jest obserwowany przez działaczy drugoligowej Stali Stalowa Wola. Ponadto zanosi się na odejście Ryszarda Stańka - występujący ongiś w Lidze Mistrzów z Legią Warszawa piłkarz ma wzmocnić skład lidera II ligi, opolskiej Odry Ryan.

(sem)
  • Numer: 3 (71)
  • Data wydania: 17.01.01