środa, 22 maja 2019

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Numeracyjne porządki

17.01.2001 00:00
 Rada Gminy podjęła uchwałę porządkującą nazewnictwo ulic i numerację posesji. Nazwano 35 ulic, które powstały w ciągu ostatnich lat w wyniku budowy nowych domów. W najbliższym czasie wykonane zostaną nowe oznaczenia ulic.
Jak mówi wójt Tadeusz Chrószcz w nazewnictwie ulic i numeracji domów panował bałagan i nadszedł czas na jego uporządkowanie. Dotychczasowej numeracji nie można było dłużej utrzymywać, konieczna była jej zmiana. W ciągu ostatnich lat wykształciło się wiele bocznych odnóg ulicy Wyzwolenia, wychodzących daleko w głąb gminy. Tymczasem domy miały numerację ulicy głównej. Goście przyjeżdżający do gminy mieli kłopoty ze znalezieniem właściwych budynków. Z wypowiedzi wójta wynika, że dochodziło do paradoksów np. ulica boczna Krakusa miała numerację z ulicy Wyzwolenia. O wprowadzeniu nowych nazw i numeracji mówiło się w Marklowicach od dawna, przeprowadzano w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami. Zmiany wiążą się z kosztami i kłopotami, ale władze gminy mają nadzieję, że ta operacja nie będzie tak bolesna, gdyż zbiega się z wprowadzeniem nowych dowodów osobistych.
Nowe nazwy są raczej „neutralne”, tylko jedna ma charakter „osobowy”. Jedna z ulic otrzymała imię Michała Mroza, kierownika szkoły w Marklowicach Górnych - postaci zasłużonej dla wsi.

(jak)
  • Numer: 3 (71)
  • Data wydania: 17.01.01