Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Marznące osiedle

17.01.2001 00:00
W ostatnim czasie powtarzają się awarie ogrzewania na osiedlu Sienkiewicza w Radlinie. Marznący mieszkańcy interweniują w administracji Spół-dzielni Mieszkaniowej „Marcel”, ale dotychczas nie spowodowało to rozwiązania problemu.
Pochodzące z lat 60. bloki na osiedlu Sienkiewicza były ogrzewane piecami węglowymi. W 1999 r. zostały one podłączone do nowego ciepłociągu wykonanego przez firmę „Esox”. Stare piece zlikwidowano, wykonano zaś nową instalację centralnego ogrzewania. Okazuje się, że jest ona awaryjna i przerwy w ogrzewaniu mieszkań powtarzają się nawet codziennie. Temperatura w mieszkaniach szybko spada i lokatorzy marzną. A są to w dużej mierze ludzie starsi.

W ostatnim czasie problemy z ogrzewaniem w Radlinie są na porządku dziennym. Przed świętami Bożego Narodzenia doszło do dwóch awarii ciepłociągów przy ul. Korfantego i Makuszyńskiego. Przyczynami pęknięcia rur była korozja oraz szkody górnicze. Z informacji przekazanych władzom miasta przez firmę „Esox” wynika, że pozbawione w tych dniach ciepła na kilka godzin były ulice Kwiatowa, Sienkiewicza, Rogozina, Damrota i Makuszyńskiego. W tym roku instalacja w okolicach sklepu „Nastolatka” przy ul. Korfantego ma zostać wymieniona. Mieszkańcy osiedla Sienkiewicza twierdzą, że powtarzające się wyłączenia ogrzewania na początku stycznia wynikają z wadliwego funkcjonowania tzw. pogodynki czyli instalacji dostosowującej ogrzewanie mieszkań do temperatury na zewnątrz.

(jak)
  • Numer: 3 (71)
  • Data wydania: 17.01.01