Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 12 (1611) Data wydania: 21.03.23
Czytaj e-gazetę

Rozbudują żłobek przy Słonecznej 9. Będzie można tam przyjąć 80 dzieci więcej

160 dzieci czeka w kolejce do miejskiego żłobka w Raciborzu. Za 3,5 mln zł z rządowego programu Maluch Plus samorząd rozbuduje swoją placówkę. Prezydent Polowy zapowiedział, że w rękach naczelnika Żychskiego, inwestycja będzie przeprowadzona ekspresowo.

Miasto złożyło w „Maluchu” wniosek na 3,5 mln zł i dzięki pozyskanym środkom planuje teraz utworzenie przy Słoneczej odatkowych 70 – 80 miejsc żłobkowych (ile konkretnie wskaże projektant). – To duże zaangażowanie środków zewnętrznych. Chcemy, by jak najmniej na ten cel pochodziło z kieszeni podatnika – mówił Dariusz Polowy na konferencji prasowej pod żłobkiem w poniedziałek 20 marca.

Dobudowa do istniejącej kubatury dotyczy przestrzeni z tyłu budynku, przy placu zabaw.

– Chcemy utrzymać wysoki standard, żeby nie odbiegał w niczym od tego, co jest na Bielskiej, w nowym żłobku. Tu też zastosujemy nowe technologie, w tym OZE, co jest niebagatelne w czasach, gdy rachunek za ogrzewanie przyprawia o drżenie – stwierdził D. Polowy.

Podkreślił, że dobre wykorzystanie środków rządowych na żłobek przy Bielskiej przełożyło się na pozyskanie kolejnych pieniędzy z nowej edycji Malucha Plus. – Środki do nas kierowane są wykorzystywane w sposób należyty – podkreślił włodarz.

160 dzieci czeka w kolejce do żłobka, z czego 50 jest spoza miasta. 80 miejsc, które ma powstać, prawie zaspokoi potrzeby raciborzan.

Obecna na konferencji senator Ewa Gawęda poinformowała, że to kolejna edycja Maluch Plus, gdzie rząd przeznacza 5,5 miliarda zł dla młodych rodzin, żeby dzieci były zaopiekowane w sposób należyty, a rodzice mogli wrócić do pracy, do swoich zawodów. – Dzieci przyjdą do żłobka, przekonałam się jak te placówki dobrze funkcjonują w mieście; nie trzeba wkładu własnego, sięgnęliście po środki – zachęcam inne samorządy do budowy żłobków, zachęcać młode małżeństwa do powiększania rodziny – mówiła pani senator.

Polowy dziękował za wsparcie senator, nie tylko przy tej okazji, ale różnych tematów

(ma.w)