Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 12 (1611) Data wydania: 21.03.23
Czytaj e-gazetę

Budżet szpitala może zasilić pół miliona złotych. Z opłat parkingowych

Zaparkowanie na Gamowskiej graniczy z cudem! – ocenił radny powiatowy Władysław Gumieniak, zwracając się o pomysł na parkingowe kłopoty do dyrektora Ryszarda Rudnika. Ten ma gotową receptę.

Gumieniak miał na myśli rozbudowę obecnych miejsc postojowych, ale dla Rudnika sprawa jest oczywista. – Ja nie przeznaczę szpitalnych pieniędzy na taki wydatek, tylko oczekuję zgody zarządu powiatu na wprowadzenie opłat parkingowych – wytłumaczył szef lecznicy.

Kiedyś starczało, dziś jest ciasno

Starszemu koledze z koalicji dziwił się wicestarosta Marek Kurpis. On nie ma problemu z zaparkowaniem na Gamowskiej. Wolne miejsca można znaleźć na samym końcu parkingu, albo za bramą szpitalną, tylko trzeba objechać obiekt.

Według dyrektora Rudnika, temat nie jest nowy, jeśli chodzi o ewentualne opłaty za postój. Wskazał, że byłyby to środki na bieżące utrzymanie miejsc parkingowych. Za przykład do naśladowania podał inicjatywę lekarzy z Gamowskiej. Ci zebrali podpisy i przynieśli taki apel do dyrekcji. Chcą wydzielonego, płatnego parkingu i dyrektor zrobi im taki postój. – Wcześniej starczało miejsc, ale dziś brakuje i jest ciasno – ocenił dyrektor naczelny.

Radny Paweł Płonka żartobliwie skomentował dyskusję, mówiąc, że temat parkingów rozwiąże się sam, gdy wdrożony będzie zakaz używania silników spalinowych. Na „elektryki” stać będzie nielicznych.

Zrobi się porządek

Zwolennikiem wprowadzenia opłat na Gamowskiej jest szef największego klubu radnych w Powiecie – Tomasz Cofała. – Wszystkie duże szpitale mają takie opłaty – przekazał.

Dyrektor Rudnik wykazał gotowość do realizacji zadania, przy zgodzie radnych. Według niego pół miliona złotych „leży” na takim parkingu. 100 tys. osób przyjmujemy w poradniach i jak zapłacą, to te środki wpłyną do budżetu szpitala. Zapewniam, że z chwilą wprowadzenia opłat zrobi się porządek przed szpitalem, bo rotacja będzie większa – podkreślił R. Rudnik.

Zaznaczył jeszcze, że niektórzy chorzy przyjeżdżają na Gamowską i spędzają tam 4 – 5 dni, a ich auto stoi pod lecznicą. – Ja mam gotowe rozwiązania, czekam tylko na hasło – podsumował Rudnik.

(ma.w)