Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 12 (1611) Data wydania: 21.03.23
Czytaj e-gazetę

Nowiny.pl najlepsze w Polsce wg SGL Local Press

Po raz drugi w swojej historii nasz portal zwyciężył w ogólnopolskiej rywalizacji portali internetowych lokalnej prasy. Nagrodę wręczono w Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN na gali w piątek 17 marca w Warszawie. – Nie mamy bliskości granicy wschodniej, nie mamy owiec (nawiązanie do sukcesów materiałów z Redykiem w „Tygodniku Podhalańskim”), ale robimy bardzo dobry portal na Śląsku – powiedział w stolicy Paweł Okulowski redaktor naczelny portalu Nowiny.pl.

Okulowski mówił to ubrany w koszulkę akcji nowiny.pl – RowerON, która także została doceniona przez konkursowe jury i uzyskała nominację w kategorii Akcja Społeczna. Tutaj Wydawnictwo Nowiny wyróżniono podwójnie, bo nominację uzyskał też Festiwal Perspektyw On-Line adresowany do uczniów klas ósmych szkoły podstawowej wybierających swą edukacyjną przyszłość.

Wyróżniono także zdjęcie z tzw. rajtowania na Wielkanocnej Procesji Konnej w Sudole, którego autorem jest Mariusz Weidner.

– Fajnie obserwować, że dziennikarstwo żyje – mówiono w trakcie gali, na którą przybyli przedstawiciele nominowanych redakcji.

Dzieło zespołowe

Tuż po gali poinformowaliśmy o sukcesie portalu w transmisji LIVE z Muzeum POLIN. Dziękowaliśmy tam Czytelnikom portalu, dzięki którym jest ta nagroda. Naczelny portalu wymienił tych, którzy tworzą treści portalowe, podkreślając, że wygrana jest dziełem całego zespołu. – To sukces zbiorowy – oznajmił i podziękował imiennie dziennikarzom, a są to m.in.: Wojciech Żołneczko, Szymon Kamczyk, Mariusz Weidner, Monika Turoń, Justyna Koniszewska, Fryderyk Kamczyk, Dawid Machecki, Agnieszka Kaźmierczak, Tomasz Czech, Artur Krzykała, Artur Marcisz, Katarzyna Gruchot, Grzegorz Duda, Andrzej Klocek, Dominik Gajda, Zbigniew Harazim, Katarzyna Barczyńska-Łukasik i Katarzyna Maciejowska. Podziękowania trafiły także do działu rozwoju biznesu kierowanego przez Marka Kudera.

Ścisła czołówka

Paweł Okulowski wspomniał też, że w jury konkursowym za ocenę portali odpowiadał Grzegorz Kopacz z magazynu branżowego Press. – W 2016 roku już raz cieszyliśmy się tytułem najlepszego portalu w kraju wg SGL, a w kolejnych latach plasowaliśmy się w ścisłej czołówce uzyskując prestiżowe nominacje – mówił tam szef portalu.

– Od siedmiu lat znajdujemy się w krajowej czołówce portali internetowych w kraju, doceniają nas eksperci i najważniejsze, że cenią nas Czytelnicy, współautorzy portalu i jego sukcesu – podkreślił P. Okulowski.

Na miejscu rozmawialiśmy ze znanym w branży dziennikarskiej Jerzym Jureckim. Wydawca i dziennikarz „Tygodnika Podhalańskiego” jest m.in. laureatem nagrody Grand Press dla dziennikarza roku w 2012 roku. Jurecki powiedział nam, jak postrzega przyszłość lokalnych mediów. Oczywiście zaczął od gratulacji dla Nowiny.pl i podkreślił, że wydawnictwa, które nie zainwestowały wcześniej w obecność w Internecie, dziś borykają się z problemami.

(ma.w)


Spełniliśmy kryteria

W kategorii portal internetowy, kryterium oceny przez jury SGL Local Press to m.in.: aktualność podawanych informacji; możliwość współtworzenia portalu przez czytelników; popularność portalu w mediach społecznościowych; dostępność do kalendarium wydarzeń kulturalnych, sportowych, aktualność takiego kalendarium; estetyka i wygląd strony; łatwość nawigacji; jakość materiałów multimedialnych.