Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 27 (1574) Data wydania: 05.07.22
Czytaj e-gazetę

Liga jednorożca zawitała do Łubowic. Co to za zawody?

To drugie zawody konne organizowane w ramach ligi jednorożca przez klub jazdy konnej Ekoaura z Siedlisk. Pierwsze odbyły się w rodzimej miejscowości klubu, trzecie zorganizowane zostaną przy ruinach pałacu w Sławikowie.

W sobotę, 25 czerwca w pięknym otoczeniu łubowickich (gm. Rudnik) ruin pałacu Eichendorffa odbyły się zawody konne. To już kolejna tego typu impreza zorganizowana w tym miejscu. Przypomnijmy, kilka tygodni temu wyruszyła stamtąd czwarta procesja konna ku czci św. Urbana, a później odbyły się zawody w siodłach i zaprzęgach.

Sobotnia rywalizacja była dedykowana najmłodszym miłośnikom koni. – Mogą pokonywać przeszkody, ci którzy potrafią skakać z koniem, mogą tak właśnie zrobić. Mamy też konkurs na przebranie, a jako że są to już drugie zawody, chcieliśmy zorganizować konkurs dla rodziców, którzy potrafią jeździć konno – tłumaczy organizatorka.

Ewa Szopa pytana skąd wzięła się nazwa „liga jednorożca”, odpowiada, że to nawiązanie do dziecięcych marzeń, bo najmłodsi mogą spełnić swoje pragnienie uczestniczenia w pierwszych zawodach. Bo choć Raciborszczyzna słynie z imprez konnych, to konkursów dedykowanych najmłodszym jest niewiele. – Na tym terenie jesteśmy pierwsi, którzy organizują takie zawody. Z dziećmi dwuletnimi pracujemy już od trzech lat, mamy rasowe kuce szetlandzkie, które są szkolone tak, aby były bezpieczne dla nich – dodaje.

(mad)