Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 27 (1574) Data wydania: 05.07.22
Czytaj e-gazetę

Kobyla ma nowego sołtysa. To były radny

Wybory należało przeprowadzić po tym, jak z tej funkcji zrezygnował poprzedni sołtys. W spotkaniu uczestniczył wójt Grzegorz Niestrój.

Dotąd sołtysem Kobyli był Alfred Kocjan, będący także radnym gminy Kornowac. Z mandatu się zrzekł, w efekcie przeprowadzono wybory uzupełniające.

W trakcie zebrania wiejskiego mieszkańcy zgłosili tylko jednego kandydata na sołtysa, Jana Zaczyka – radnego gminy Kornowac w latach 2002 – 2018. „Za” jego kandydaturą zagłosowało 36 mieszkańców, nikt nie był przeciwko.

Przeprowadzono także wybory uzupełniające do rady sołeckiej, bo jeden z członków zrezygnował. Piotra Szwana zastąpiła Grażyna Gaszka. Radę tworzą także: Janusz Szlapański, Marek Niewrzoł, Katarzyna Cieślik, Grzegorz Bauerek i Wiesława Bochynek.

(mad)