Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 27 (1574) Data wydania: 05.07.22
Czytaj e-gazetę

Zabytkowe samochody znów zjadą do Sławikowa. Chcesz pokazać swój pojazd? Zgłoś udział

17 lipca przy pałacu w Sławikowie (gm. Rudnik) odbędzie się III Zlot Pojazdów Zabytkowych. Ciągle trwają zgłoszenia uczestników. Pokazać można nie tylko zabytkowy samochód, ale także oldschoolowy motor czy traktor. – Świetna zabawa gwarantowana, a dla czwórki zwycięzców czekają super oryginalne puchary i nagrody – anonsują organizatorzy.

To impreza ciesząca się rokrocznie coraz większym zainteresowaniem. Trzecia edycja odbędzie się 17 lipca, początek o 13.00. Właściciele zabytkowych pojazdów chcący pokazać się na tym spotkaniu wcześniej muszą zgłosić organizatorom swoją chęć pod numerem telefonu: 793 015 207.

Artur Osak, rzecznik prasowy Fundacji, zapowiada, że w ramach wydarzenia tradycyjnie odbędzie się festyn, nie zabraknie więc jedzenia z grilla oraz słodkich i słonych przekąsek. Rozdawane będzie także piwo bezalkoholowe, a po raz pierwszy będzie można zakupić różnego rodzaju wina.

– Robimy tę imprezę cyklicznie, bo widzimy, że cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. W zeszłym roku odwiedziło nas około 1000 osób – mówi Artur Osak. W rozmowie z Nowinami dodaje, że w ramach tegorocznej odsłony uczczona zostanie pamięć zmarłego Rafała Burgstalera, który współtworzył poprzednie edycje.

(d)