Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 27 (1574) Data wydania: 05.07.22
Czytaj e-gazetę

Polowy: dla niektórych Wileńska i Wojnar to „symbol sposobu sprawowania władzy”

Zapowiedzi Tadeusza Wojnara nie robią większego wrażenia na prezydencie Raciborza, który mówi, że ugrupowanie Tadeusza Wojnara sprawowało władzę przez lata, a styl rządów prezesa jest wszystkim znany.

W poprzednich numerze „Nowin Raciborskich” informowaliśmy o wynikach głosowania na członków rady nadzorczej w spółdzielni „Nowoczesna”. Zwycięski Tadeusz Wojnar komentując to wydarzenie negatywnie odniósł się do udziału Dariusza Polowego w zgromadzeniu spółdzielców. Prezes „Nowoczesnej” zapowiedział powrót do polityki i odsunięcie Polowego od władzy. Zapytaliśmy prezydenta Dariusz Polowego, co o tym sądzi?

– Wybory do władz samorządowych, jak również do władz spółdzielni są wyborami demokratycznymi i zgodnie z takimi procedurami się odbywają. Każdy posiadający stosowne uprawnienia ma prawo kandydować i brać w nich udział jako wyborca. Nie przyszłoby mi do głowy aby komukolwiek odmawiać takiego prawa. Wprost przeciwnie, każde zaangażowanie cieszy. Zresztą udział pana Tadeusza Wojnara w naszej lokalnej polityce jest znany od lat. Jego ugrupowanie rządziło w mieście przez wiele lat, a ukoronowaniem tego było ostatnie 12 lat prezydentury pana Mirosława Lenka. Dla niektórych ulica Wileńska i osoba pana prezesa Wojnara urosły do swego rodzaju symbolu sposobu sprawowania władzy – w tych słowach Dariusz Polowy komentuje wynik wyborów w „Nowoczesnej” oraz zapowiedzi Tadeusza Wojnara.

(ż)