Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 27 (1574) Data wydania: 05.07.22
Czytaj e-gazetę

Przejście dla pieszych, którego nie ma, ale piesi i tak z niego korzystają

Piesi wciąż korzystają z przejścia dla pieszych na ul. Piaskowej w Raciborzu, choć miało ono charakter tymczasowy (nieopodal zakładów Tokai Cobex). – Może tam kiedyś dojść do tragedii – przestrzega Czytelnik Nowin.

– Jeżeli jest taka możliwość, to bardzo proszę redakcję o wyjaśnienie sytuacji z przejściem dla pieszych na ul. Piaskowej w Raciborzu. Zostały w tym miejscu (zaznaczone w załączniku) ledwo widoczne żółte pasy oznaczające przejście dla pieszych podczas jednego z remontu dróg. Dla kierowców przejście to jest ledwo widoczne a piesi korzystają z niego jak z „normalnego” przejścia dla pieszych. Może tam kiedyś dojść do tragedii. Proszę o interwencję redakcji, aby wyjaśnić czy jest to pełnoprawne przejście dla pieszych – napisał do nas pan Dawid.

Zwróciliśmy do raciborskiej policji z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy. – Przejście na załączonym zdjęciu było przejściem czasowym, powstałym tylko na czas wykonywania tam prac remontowych. Obecnie nie jest to przejście dla pieszych – brak znaku pionowego, znak poziomy jest stary, a barwa żółta znaczy, że było to oznakowanie tymczasowe – wyjaśnia nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

(żet)