Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 27 (1574) Data wydania: 05.07.22
Czytaj e-gazetę

Dla mnie to nawet lepiej

Złośliwy komentarz tygodnia Bożydara Nosacza

Oj, nudne były ostatnio te sesje w Raciborzu, jak obieranie kartofli. No, ale jest nadzieja, że coś się zmieni, bo powrót do samorządu zapowiedział Tadeusz Wojnar, uskrzydlony wygranym bojem o prezesurę w „Nowoczesnej”. No i – być może – pragnieniem zemsty na prezydencie Dariuszu Polowym za wspieranie przeciwników prezesa.

W każdym razie zwycięski prezes i były przewodniczący przyszedł na ostatnią sesję ze swoim bliskim współpracownikiem Krzysztofem Myśliwym (wcześniej radnym i wiceprzewodniczącym rady) i… od razu zrobiło się ciekawiej, weselej i w ogóle milusio. Panowie zasiedli w „loży szyderców” i wygląda na to, że dobrze się bawili, co mnie zresztą wcale nie dziwi, bo też by mi się taka zabawa podobała. A to bili brawo, a to głośno wzdychali lub śmiali się. Myśliwy nawet gratulował każdemu, kto powiedział coś krytycznego pod adresem Polowego.

Radny Klima pospieszył z kawusią dla gości, co zostało powszechnie zauważone, bo wcześniej raczej talentem kelnerskim podczas sesji się nie wykazywał. Miłą pogawędkę z byłym wiceprzewodniczącym i politycznym przeciwnikiem uciął sobie były wiceprezydent Michał Fita, eksponując przy tym – zgodnie z obecnym celebryckim trendem – gołe kostki wystające z mokasynów. Wiadomo, nic tak nie zbliża dawnych przeciwników, jak wspólny wróg. Do zwieńczenia spektaklu zabrakło mi tylko symbolicznego pojednania dawnych towarzyszy broni, czyli byłego przewodniczącego rady z byłym prezydentem Mirosławem Lenkiem.

Zresztą, tak naprawdę, były przewodniczący to musiał się dobrze bawić już parę dni wcześniej, kiedy na jednego z przewodniczących zebrań w spółdzielni delegował młodszego z klanu Myśliwych, czyli Roberta. Tak, tak…tego Roberta, który kiedyś, przed wyborami, zapowiadał odważnie w mediach „dewojnaryzację”. I jak tu nie wierzyć, że porzekadła są mądrością narodów: kiedy nie możesz wroga pokonać, to się z nim zaprzyjaźnij.

Tak, czy siak, jak mówił w jednym ze skeczów Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju: dla mnie to nawet lepiej. Znaczy się, w ogóle mi nie przeszkadza, że znów się robi wesoło, bo będzie o czym pisać. Aha i jeszcze jedno, tak na przyszłość: z tego co wiem, to były przewodniczący rady woli herbatę niż kawę.

bozydar.nosacz@outlook.com