Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 4 (1551) Data wydania: 25.01.22
Czytaj e-gazetę

Dyrektor OSiR o odejściu Bielińskiego: zastąpić Tomka się nie da

Był wicedyrektorem ośrodka sportu i odpowiadał za imprezy tu organizowane. Od nowego roku działa w tej samej sferze lokalnego sportu, ale w Powiatowym Centrum Sportu. Paweł Król szefujący OSiR-owi mówi, że dla miejskiej instytucji to strata nie do odrobienia.

Wcześniej Zamkową opuściła Joanna Stanisz-Cebula, która związała się z Muzeum w Raciborzu i teraz opiekuje się SOWĄ w SP18. Po niej decyzję o rozstaniu z miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji podjął Tomasz Bieliński zastępca dyrektora. Przyjął ofertę Roberta Myśliwego dyrektora PCS i przeszedł do powiatowej placówki. Tam także odpowiada za organizację imprez sportowych.

– Nie ukrywam że, zastąpić pana Tomasza się nie da i mówię to z pełną świadomością. Pozdrawiam go tu serdecznie. Teraz musimy się wszyscy w ośrodku po prostu spiąć i spróbować poradzić sobie z tą sytuacją – powiedział nam Paweł Król. Dyrektor przydzielił część zadań po swym zastępcy innym podwładnym. – Cały czas układamy pracę na nowo – dodał P. Król.

– Tomek jednak robił dużo więcej rzeczy, ponieważ był moim zastępcą i miał też inne zadania. To dzięki jego zaangażowaniu mogłem skupić się na remoncie aquaparku, co było czasochłonne – podkreślił Król.

– Będziemy próbowali radzić sobie w obecnym składzie na chwilę obecną, zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Myślę, że będziemy reagować na bieżąco. Na teraz ekipa się nie poszerzy, powinniśmy sobie poradzić – ocenił dyrektor OSiR.

OSiR zaprasza na swoje kolejne wydarzenia jak m.in. lutowy turniej siatkonogi czy walentynkowe imprezy na kręgielni. Do kalendarza wraca też Bieg Twardziela w Oborze.

(ma.w)