Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 4 (1551) Data wydania: 25.01.22
Czytaj e-gazetę

Burmistrz Macha pisze do Roberta Lewandowskiego. Gratuluje sukcesu i zaprasza do Kuźni Raciborskiej

To kolejny list burmistrza Pawła Machy do Roberta Lewandowskiego, którego ulica od 2017 roku znajduje się na terenie Kuźni Raciborskiej. Tym razem włodarz w korespondencji gratuluje tytułu najlepszego piłkarza na świecie w plebiscycie FIFA The Best 2021.

Napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium wyprzedził w plebiscycie Leo Messiego i Mohameda Salaha w głosowaniu kapitanów i selekcjonerów reprezentacji narodowych, dziennikarzy i kibiców z całego świata.

Z gratulacjami pospieszył burmistrz Kuźni Raciborskiej. W liście zaznaczył, że te składa w imieniu mieszkańców gminy, a przede wszystkim kibiców zamieszkujących ulicę nazwaną jego imieniem i nazwiskiem. – Zarówno to prestiżowe wyróżnienie jak i zdobycie miejsca w najlepszej „Jedenastce” 2021 roku zasługuje na wielkie uznanie i szacunek – napisał.

Włodarz dodał, że mieszkańcy Kuźni Raciborskiej cieszą się, że niezwykły talent, ciężka praca i liczne wyrzeczenia zostają docenione w światowym środowisku piłkarskim, a sportowa postawa jest doskonałym przykładem dla wielu pokoleń młodych piłkarzy w kraju. – Życzymy panie Robercie kolejnych sukcesów na europejskich i światowych arenach piłkarskich w najbliższych latach – winszuje kuźniański burmistrz.

Przy tej okazji, włodarz po raz kolejny zaprosił piłkarza do Kuźni Raciborskiej, by – jak podkreślił Macha – spotkać się przy licznie zamieszkałej ulicy Roberta Lewandowskiego z szerokim gronem kibiców przy wspólnym zdjęciu.

(mad)