Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 4 (1551) Data wydania: 25.01.22
Czytaj e-gazetę

Raciborzanin ukradł przewody miedziane. Teraz grozi mu pięć lat więzienia

Kryminalni w ciągu dwóch dni wytypowali i zatrzymali sprawcę kradzieży, do której doszło w jednej z firm przy ul. 1 Maja w Raciborzu 18 stycznia.

30 kilogramów przewodów miedzianych padło łupem 37-latka z Raciborza. – Jak ustalili policjanci, sprawca, wykorzystując nieuwagę pracowników, dokonał kradzieży. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę około tysiąca złotych. Od samego początku nad sprawą pracowali kryminalni z raciborskiej komendy. Intensywne policyjne czynności pozwoliły już 20 stycznia bieżącego roku trafnie wytypować i zatrzymać na terenie miasta osobę związaną z przestępstwem – informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Złodziej to 37-letni raciborzanin. Mężczyzna trafił do aresztu. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez niego przestępstwo to pięć lat więzienia.

(żet)