Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (1543) Data wydania: 30.11.21
Czytaj e-gazetę

Pijany kierowca zatrzymany w Szonowicach – dzięki wzorowej postawie świadka

Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni. Jadąca za nim kobieta postanowiła zareagować.

– W sobotę 20 listopada około godziny 19.45 dzięki wzorowej postawie świadka raciborscy policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszająca powiadomiła dyżurnego policji, że w Szonowicach na ulicy Słowackiego ujęła kierowcę samochodu, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Z informacji przekazanej przez zgłaszającą wynikało, iż kierujący volkswagenem jechał całą szerokością drogi – relacjonuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Wkrótce na miejsce przybyli policjanci. Zatrzymali pijanego kierowcę. Okazało się, że 64-latek kierował samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu.

– Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet 2-letni pobyt w więzieniu – dodaje M. Szymański.

Od 19 do 21 listopada raciborscy policjanci zatrzymali łącznie 3 nietrzeźwych kierowców.

(żet)