Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Posłanka Lenartowicz: mity, brednie i kłamstwa o tym, że z KPO będą środki na budowę drogi Racibórz – Pszczyna

11.05.2021 00:00 red

W środę 6 kwietnia liderka raciborskiej Platformy Obywatelskiej zorganizowała briefing prasowy na temat Krajowego Programu Odbudowy. Skrytykowała tam zapowiedzi polityków prawicy, że te środki unijne posłużą budowie kolejnego etapu Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna.

Według posłanki, nie może być mowy o pozyskaniu poprzez Krajowy Program Odbudowy środków unijnych na połączenie Raciborza z Rybnikiem drogą szybkiego ruchu, jaką jest Regionalna Droga Racibórz – Pszczyna. – Tego tam nie ma i być nie może – stwierdziła Gabriela Lenartowicz na swoim briefingu. Dodała, że finansowanie z tego źródła dotyczy wyłącznie dróg krajowych, a nawet tzw. zachodnia obwodnica Raciborza nie znajduje się na rządowej liście 100 obwodnic. Tym bardziej, według posłanki, nie można liczyć w Raciborzu, że dotacja unijna trafi na dokończenie budowy RDRP.

– To jest droga wojewódzka, potężna inwestycja. Jej nie może być w Krajowym Programie Odbudowy – zaznacza Gabriela Lenartowicz.

Liderka PO w Raciborzu uważa, że twierdzenie o finansowaniu z KPO budowy kolejnego etapu budowy drogi Racibórz – Pszczyna, to opowiadanie bredni. – Taki ktoś zwyczajnie kłamie, wprowadza opinię publiczną w błąd – podkreśliła.

W piątek 30 kwietnia prezydent Raciborza Dariusz Polowy mówił na rynku, promując z politykami prawicy Krajowy Program Odbudowy, że liczy na sfinansowanie zeń „bardzo priorytetowego dla Raciborza” kolejnego etapu budowy RDRP. – Z sąsiednimi samorządami i samorządem województwa pracujemy nad tym, by wstrzelić się i zaabsorbować te środki zgodnie z przyjętym harmonogramem budowy tej drogi – podkreślił wtedy włodarz miasta.

(m)

  • Numer: 19 (1514)
  • Data wydania: 11.05.21
Czytaj e-gazetę