Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Ze szpitala do więzienia. Nieoczekiwany finał potrącenia pieszego

08.12.2020 00:00 red

Mężczyzna wszedł na przejście dla pieszych. Został potrącony przez samochód. Trafił do szpitala. Gdy policjanci sprawdzili go w systemach, okazało się, że jest poszukiwany celem doprowadzenia do więzienia.

Do zdarzenia doszło 30 listopada około godz. 17.15 na ulicy Rybnickiej w Raciborzu (nieopodal centrum handlowego Auchan). Policjanci z drogówki ustalili, że 34-letni mężczyzna nie zachował należytej ostrożności i wszedł na przejście dla pieszych w momencie, gdy przejeżdżał przez nie mercedes kierowany przez 45-latka z Chorzowa. Uczestnicy zdarzenia – 34-letni pieszy oraz 45-letni kierowca mercedesa – byli trzeźwi.

Potrącony pieszy donazł urazu nogi i głowy. Przewieziono go do szpitala w Rybniku na obserwację. Gdy policjanci wprowadzili jego dane do wewnętrznych systemów, okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Aktualnie mężczyzna jest pilnowany w szpitalu przez policjantów. Prawdopodobnie wkrótce zostanie wypisany (wszystko wskazuje na to, że nie doznał poważniejszych obrażeń), a następnie przewieziony do więzienia celem odbycia kary.

(żet)

  • Numer: 49 (1492)
  • Data wydania: 08.12.20
Czytaj e-gazetę