Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Festiwal Perspektyw Online – impreza, jakiej jeszcze w Raciborzu nie było

08.12.2020 00:00 red

Promując szkolnictwo zawodowe oraz lokalnych pracodawców sięgamy po coraz nowsze metody. W tym roku Festiwal Perspektyw zostanie zorganizowany zdalnie. Odbiorcy mogą liczyć na solidną dawkę wiedzy, która przyda im się za kilka miesięcy, a także... atrakcyjne nagrody.

Przyszła szkoła i praca

9 i 10 grudnia ósmoklasiści z naszego regionu będą mieli okazję przekonać się o zaletach kształcenia technicznego i zawodowego – zapoznać z ofertą naszych szkół, poznać warunki, w jakich kształci się tam przyszłych „zawodowców”, a także dowiedzieć się, na jaką pracę można liczyć po ukończeniu konkretnych kierunków. Wszystko to za sprawą Festiwalu Perspektyw. To cykliczna impreza organizowana przez Nowiny, która w tym roku będzie miała formę online.

Podczas Festiwalu Perspektyw Online zaprezentowane zostaną: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Liceum Sztuk Plastycznych. Z kolei nasi partnerzy ze świata biznesu opowiedzą o perspektywach zawodowych, jakie otworzą się przed młodzieżą po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej.

Pula nagród to 10000 zł

Dołożyliśmy starań, aby prezentacje były dynamiczne i ciekawe dla odbiorców. Skrzą się od wypowiedzi nauczycieli, uczniów, pracodawców oraz absolwentów. Można zobaczyć sale i pracownie, w których kształci się przyszłych „zawodowców”. Niezależnie od prezentacji szkół, w redakcji Nowin uruchomimy studio festiwalowe, które poprowadzi z nami młodzież ze szkół średnich.

Aby skupić uwagę widzów, przygotowaliśmy dla nich konkursy z nagrodami o łącznej wartości 10 tys. zł. Oprócz nagród indywidualnych, przyznamy również nagrody dla najbardziej aktywnej klasy (bon o wartości 1500 zł) oraz szkoły (bon o wartości 2500 zł).

Dla kogo jest ta impreza?

Jeśli nie wiesz, czy wziąć udział w Festiwalu Perspektyw Online, spróbuj udzielić odpowiedzi na poniższe pytania.

– Jesteś uczniem klasy ósmej szkoły podstawowej?

– Jesteś rodzicem i chcesz pomóc dziecku wybrać dalszą drogę edukacji?

– Jesteś nauczycielem?

– Jesteś uczniem lub absolwentem którejś z prezentowanych szkół?

– Jesteś ciekawy jaką ofertę mają raciborskie placówki kształcenia technicznego i branżowego?

Jeśli choć raz udzieliłeś odpowiedzi twierdzącej, możesz być pewien, że FPO to impreza dla Ciebie!

Festiwal Perspektyw Online rozpocznie się 9 i 10 grudnia o godz. 9.00. Transmisja będzie prowadzona w internecie w portalu Nowiny.pl oraz na stronie internetowej www.inspiraton.nowiny.pl.

Kto nas wspiera?

Festiwal Perspekty jest częścią projektu Nowin pn. InspiratON – Czas na Zawodowców. Wspierają nas: Powiat Raciborski, Miasto Racibórz, Eko-Okna SA, Rafamet SA, Tokai-Cobex Polska Sp. z o.o., Węglokoks SA. Partnerami przedsięwzięcia są również wspomniane wcześniej szkoły ponadpodstawowe (CKZiU nr 1, CKZiU nr 2 „Mechanik”, Zespół Szkół Ekonomicznych, Liceum Sztuk Plastycznych).

(żet)

  • Numer: 49 (1492)
  • Data wydania: 08.12.20
Czytaj e-gazetę