Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Zmarła wieloletnia nauczycielka z Grzegorzowic

08.12.2020 00:00 red

Beata Machnik zmarła we wtorek 24 listopada w wieku 62 lat. Całe swoje życie zawodowe poświęciła grzegorzowickiej placówce (gm. Rudnik). Nauczycielkę wspominają pracownicy szkoły.

Beata Machnik pracę w Grzegorzowicach rozpoczęła w 1982 r., jako absolwentka polonistyki. Przekazywała cenną wiedzę i wartości humanistyczne swoim uczniom przygotowując młodzież do konkursów, olimpiad i egzaminów. Rozbudzała zainteresowanie teatrem – organizowała wyjazdy na sztuki teatralne. Sama reżyserowała z młodzieżą spektakle i uroczystości szkolne. Była wychowawczynią wielu absolwentów szkoły, towarzysząc swoim uczniom podczas nauki w szkole i wypoczynku po lekcjach. Dużo czasu spędzała z młodzieżą przy ogniskach, na rajdach i obozach harcerskich, jako druhna drużynowa. Organizując wycieczki dalsze czy bliższe – ukazywała piękno naszej ojczyzny.

Wspominać ją będziemy, jako osobę pogodną i z poczuciem humoru, którym zarażała innych. Jej życzliwość, serdeczność, wspaniały dar kontaktu z młodymi ludźmi, czyniły z niej osobę powszechnie lubianą i szanowaną. Pokój jej „duszy” – piszą pracownicy grzegorzowickiej podstawówki.

(oprac. mad)

  • Numer: 49 (1492)
  • Data wydania: 08.12.20
Czytaj e-gazetę