Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Plac zabaw w Łęgu doczeka się modernizacji

08.12.2020 00:00 red

Chodzi o plac mieszczący się przy tamtejszym przedszkolu. Na działanie mają zostać przeznaczone środki z Lokalnej Grupy Działania. Kiedy inwestycja zostanie zrealizowana?

Wójt Nędzy Anna Iskała przypomina, że plac zabaw przy przedszkolu w Łęgu przechodził gruntowny remont kilka lat temu. Z czasem jednak urządzenia uległy zniszczeniu, stąd zapadła decyzja, aby to miejsce wyremontować.

Pani wójt w rozmowie z nami zauważa, że samorząd ma do wykorzystania pieniądze z Lokalnej Grupy Działania i to właśnie te środki zostaną przeznaczone na tę inwestycję. Zanim jednak pieniądze trafią do gminnej kasy, najpierw urząd musi pokryć realizację z własnych środków. Oszacowano, że modernizacja placu zabaw będzie kosztowała około 73 tys. zł (środki zabezpieczono już w budżecie przy poparciu radnych – 70 tys. złotych dedykowano na prace, natomiast 3 tys. złotych na dokumentację). W ramach zadania przewidziano wykonanie przy przedszkolu całkowicie nowego placu zabaw, z zachowaniem urządzeń, które w dalszym ciągu nadają się do użytkowania.

W gminie planuje się zrealizowanie tej inwestycji na początku 2021 roku.

(mad)

  • Numer: 49 (1492)
  • Data wydania: 08.12.20
Czytaj e-gazetę