Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

W Cyprzanowie będzie klub dziecięcy

08.12.2020 00:00 red

Urzędnicy Pietrowic Wielkich mieli chrapkę na utworzenie klubu dziecięcego w gminie i sięgnęli po środki w ramach rządowego programu. Pieniądze im przyznano, więc w urzędzie zapanowała radość.

Ogłoszono wyniki w ramach konkursu „Maluch+” 2021. W efekcie ma powstać prawie 6,2 tys. miejsc opieki dla dzieci do lat 3 w przyszłym roku. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na zadanie przeznaczyło 450 mln zł. Część z tego ogromnego tortu udało się pozyskać samorządowcom z Pietrowic Wielkich. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że gminie na utworzenie klubu dziecięcego przyznano 495 tys. złotych. Całość inwestycji oszacowano natomiast na 618 tys. 750 zł.

Wójt Andrzej Wawrzynek wyjaśnia, że obiekt ma powstać w Cyprzanowie, w miejscu, gdzie mieścił się dawniej żłobek prywatny (placówka wyniosła się z tej lokalizacji z początkiem roku). – Pomieszczenie pozostało wolne, więc poszukaliśmy innych możliwości na jego wykorzystanie – powiedział nam wójt Wawrzynek. Dodał, że tworzenie tej placówki jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. – To placówka dla dzieci od 1 do 3 lat, czyli te, które są troszeczkę bardziej samodzielne, ale jeszcze nie kwalifikują się do przedszkola – podkreśla wójt. Kolejnym krokiem w urzędzie, będzie ogłoszenie przetargu na wyłonienie firmy, która zajmie się przygotowaniem pomieszczeń na cele klubu dziecięcego.

(mad)

  • Numer: 49 (1492)
  • Data wydania: 08.12.20
Czytaj e-gazetę