Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Radna Biskup pyta starostę czy do szpitala rejonowego przyjdą nowe pielęgniarki

08.12.2020 00:00 red

Członkini klubu PiS w Radzie Powiatu Raciborskiego złożyła interpelację do starosty raciborskiego z pytaniami o personel pielęgniarski z Gamowskiej. Chciała je zadać na listopadowej sesji rady, ale wskutek problemów technicznych (dotknęły kilkoro radnych, głównie z opozycji) – mimo prób – nie udało jej się tego dokonać.

Pytania z interpelacji radnej Elżbiety Biskup:

1. Czy wiadomo Panu, ile młodych pielęgniarek, po dyplomie na kierunku pielęgniarskim naszej PWSZ przyjął nasz szpital w ostatnim czasie? Pytam w kontekście tego, ze kierunek pielęgniarski na PWSZ w Raciborzu miał być tzw. kuźnią talentów zawodu pielęgniarskiego i ogromnym wsparciem merytorycznym dla służby zdrowia w naszym powiecie.

2. Czy wiadomo Panu o jakichkolwiek staraniach dyrektora szpitala, aby przeanalizować płace pielęgniarek w naszym raciborskim szpitalu względem szpitali w Gliwicach, Jastrzębiu-Zdroju czy też Wodzisławiu Śląskim? Kwota 7 600 zł dla pielęgniarek, o czym wspominał na komisji zdrowia dyrektor szpitala, to kwota za nadgodziny, z premią covidową – po prostu za „morderczą” i znakomitą ich pracę, czy dyrektor szpitala oprócz stwierdzenia, że nie ma pieniędzy na podwyżki dla personelu pielęgniarskiego, próbował orientować się, jak to się ma w innych, ościennych szpitalach, że tam można a w Raciborzu nie?

3. Jeżeli dyrektor szpitala w Raciborzu z jakichkolwiek nieobiektywnych względów nie może zrobić rozeznania płacowego dla swojego personelu, to może powinien to zrobić nasz starosta, chociażby z uwagi na fakt, że osoby zatrudnione w naszym, raciborskim szpitalu to w głównej mierze mieszkańcy powiatu raciborskiego i są to ich miejsca pracy, które należy chronić i o nie dbać?

4. Odnośnie środków czystości, tych higienicznych, czy dyrektor szpitala mógłby podać nazwę asortymentu, ewentualnie udokumentować zdjęciem (magazyn środków czystości szpitala jest prawdopodobnie w jego części covidowej?) tego asortymentu przeznaczonego dla personelu pielęgniarskiego? Czy to są środki higieniczne ze specjalnego zestawu dla szpitali, czy są to środki z tzw. wyboru z zapytania o cenę?

E. Biskup zaznaczyła, że liczy na odpowiedź w ciągu 14 dni, gdyż na poprzednie wyjaśnienia ze szpitala przyszło jej czekać ponad miesiąc.

(opr. m)


Kosmetyki i komplementy

Ryszard Rudnik podkreśla regularnie, że z personelem pielęgniarskim jest w częstym kontakcie i utrzymuje z nim dobre relacje. Wcześniej informował radnych, że z zaopatrzeniem lecznicy w środki higieniczne nie ma żadnych problemów, a jego podwładne dostają nawet luksusowe kosmetyki. Uznał za szkodliwe twierdzenia, że na Gamowskiej może brakować wody czy mydła. – Nie wiem kto to robi, może ktoś, kto już nie pracuje u nas – zastanawiał się szef szpitala w gronie radnych. Elżbieta Biskup, radna powiatowa z raciborskiej Płoni, formułuje wiele pytań związanych z bieżącą działalnością szpitala. W radzie powiatu jej dociekliwość budzi zastrzeżenia Andrzeja Chroboczka, który w swoich wypowiedziach podkreśla atuty dyrektora Rudnika jako szpitalnego menadżera. Ostatnio nie szczędził mu pochwał za funkcjonowanie poradni specjalistycznych.

  • Numer: 49 (1492)
  • Data wydania: 08.12.20
Czytaj e-gazetę